Inflacja oczywistości

Od polityków często słyszymy, że coś jest oczywistością. Tych oczywistości jest ostatnio całkiem dużo. Anna Jagoda zauważyła jednak, że w czasach wysokiej inflacji oczywistość też traci na wartości. Trzeba więc ją tłumaczyć i to wielokrotnie, choć ma to być oczywistość.

Czytaj dalej

Winny jest tylko telefon

Rosyjska rakieta przeleciała pół Polski, a potem spokojnie przeleżała cztery miesiące w lesie. Nikt się nią nie interesował aż do przypadkowego jej znalezienia przez cywila. Może jednak nie jest tak źle, jak to wygląda. Anna Jagoda podejrzewa, że to wcale nie cywil ją znalazł i w ogóle nikt nie nawalił. Winne jest pewnie urządzenie - zwykły telefon.

Czytaj dalej

Kto się boi kary?

Kara jest potrzebna dla utrzymania porządku. Powinna być oczywiście ostatnim narzędziem do wykorzystania. Anna Jagoda zauważyła jednak, że ostatnio stała się podstawowym. Co gorsze, straszenie coraz większą karą nie działa.

Czytaj dalej

Odpoczynek po polsku

W ubiegłym tygodniu dwa dni w Polsce były wolne od pracy. O wypoczynku w czasie przedłużonego weekendu opowiada Anna Jagoda, podając m.in. ceny, które płaciła w czasie wyjazdu w jeden z turystycznych regionów.

Czytaj dalej

Za, a nawet przeciw

Wydarzenia, które obserwujemy w obecnych czasach, nie jest łatwo zrozumieć. Anna Jagoda przywołuje słynne stwierdzenie Lecha Wałęsy "za, a nawet przeciw", bo pasuje dziś do tych wydarzeń idealnie.

Czytaj dalej

Nie wszystko trzeba wiedzieć

Anna Jagoda wylicza dziś, czego nauczyła się od polskiego rządu. Przyznaje, że dostała kilka porządnych lekcji. Ale zauważyła też, że - jak napisała w tytule - nie wszystko trzeba wiedzieć. Obywatele nie muszą wiedzieć, co robi rząd. A rząd też niekoniecznie wie, co robi.

Czytaj dalej

Rocznice, o których trzeba pamiętać

Rocznice są w naszym życiu ważne. Gdyby było inaczej, nie celebrowalibyśmy ich albo wręcz w ogóle o nich nie pamiętali. Anna Jagoda zauważyła, że czymś nowym jest jednak żonglowanie nimi. I pisze dziś o rocznicach, które są przydatne, ale też takich, które wzbudzają złość.

Czytaj dalej

Możecie sobie protestować

W Polsce mnożą się protesty. Nic nie zmieniają. Podobnie jak Polonia nie zmieni tego, że odbiera się jej głos w wyborach.

Czytaj dalej

Niektórzy się cieszą

W przypadku każdego wydarzenia znajdą się ludzie, którzy się z niego cieszą i znajdą się też tacy, którzy się nim martwią. Anna Jagoda zauważyła, że tak jest zarówno w Ameryce, jak i w Polsce.

Czytaj dalej

Sondaże rządzą

Polacy zasypywani są kolejnymi sondażami wyborczymi. Sondaże te pokazują najróżniejsze warianty partyjnych koalicji i efekt łączenia się partii na ostateczny wynik wyborów. Anna Jagoda ma własną teorię na temat wspólnych list wyborczych, bo sondaże jej nie przekonują.

Czytaj dalej

Niepotrzebne obietnice

W Polsce rozpoczęła się w praktyce kampania wyborcza. A ta, jak zawsze, obfituje w różne obietnice. Anna Jagoda uważa, że są one zupełnie niepotrzebne. I udowadnia to na przykładzie dwóch obietnic złożonych przez PiS i PO.

Czytaj dalej

Cudze grzechy cieszą

Anna Jagoda podejmuje dziś trudny temat. Przedstawia własne spojrzenie na zarzuty postawione polskiemu papieżowi i księżom w ogóle. Nie ucieka też od tematu samobójstwa ofiary pedofilii.

Czytaj dalej

Cieszmy się sukcesami

Polacy naprawdę mają się czym cieszyć. Anna Jagoda wymienia sukcesy naszych sportowców, ale także Orlenu i polskiej prokuratury.

Czytaj dalej

Dwa światy

Prezydent USA pojechał do Kijowa, stolicy kraju ogarniętego wojną. USA i Ukraina to dwa światy. Ale w Polsce też są dwa światy. Anna Jagoda zauważyła jednak, że Biden potrafi dwa światy połączyć. Te w Polsce także! Niestety, tylko na chwilę.

Czytaj dalej

Walczą o swoje

Ludzie wobec polityków są niesprawiedliwi. Ciągle się ich czepiają i wytykają zupełnie normalne rzeczy. Na przykład to, że chodzą do pracy po to, żeby zarobić. Ba, zarobić jak najlepiej. A już najgorsza w tym czepianiu się jest opozycja. No i TVN. Anna Jagoda podpowiada dziś rządzącym, że może Joe Biden, jak przyjedzie do Polski, to coś na to poradzi.

Czytaj dalej

Strona 1 z 7