Polak świętować potrafi

Polacy mają ustawowo aż 26 dni urlopu. Ale są też ustawowe "okazje" do dodatkowych wakacji. Anna Jagoda tłumaczy, jak początek maja dał możliwość zorganizowania prawie dwóch tygodni wolnego i co z tego wynikło.

Czytaj dalej

Europejska miłość

Na dwudziestolecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej wszyscy przypominają sobie, ileż to UE dla Polski znaczy. Miłością do niej pałają osoby, po których moglibyśmy się tego nie spodziewać. Ale równie ważne jest, czy Europa pała miłością do nas.

Czytaj dalej

Komu służy wolność słowa?

Wszyscy są za wolnością słowa, ale każdy inaczej z niej korzysta. Anna Jagoda analizuje, jak to wygląda w Polsce na przykładach z ostatniego tygodnia.

Czytaj dalej

Było coraz lepiej, ale się nie zawaliło

Rząd rządzi państwową kasą. Ma więc sporą pokusę, aby sięgać po nią trochę częściej niż powinien. Anna Jagoda wspomina, że chyba nikt się nigdy tej pokusie nie oparł. Tym bardziej, że liczba zer tej pokusy systematycznie rosła.

Czytaj dalej

Wygrali nasi

Anna Jagoda przesyła dobrą wiadomość: wygrali nasi. Dobrą dla wszystkich, bo bez względu na partyjne preferencje wszyscy mogą się cieszyć z wyborczego zwycięstwa. W każdym razie politycy wszystkich partii mówią, że można się cieszyć. Nasza korespondentka z Polski tłumaczy dlaczego.

Czytaj dalej

Nasze trudne wybory

W niedzielę w Polsce odbyła się pierwsza tura wyborów samorządowych. Anna Jagoda opisuje jak wyglądała kampania wyborcza w jej mieście. Co ciekawe, kreśli zupełnie inny obraz, niż ten przedstawiany w telewizji. Tłumaczy też, skąd się to bierze.

Czytaj dalej

Konkretne oczekiwania

Po złożeniu konkretnych obietnic przez polityków, wyborcy mają konkretne oczekiwania. Pisze dziś o nich Anna Jagoda.

Czytaj dalej

Nasze własne igrzyska

Polacy to naród kibiców. Uwielbiamy kibicować "naszym". W sporcie nieczęsto odnosimy sukcesy, ale na szczęście potrafimy sobie sami zorganizować własne igrzyska. I zaciekle kibicujemy "naszym", chociaż nie wszyscy Polacy kibicują tym samym. Anna Jagoda wcieliła się dziś w rolę komentatora sportowego i przedstawia relację z rozpoczętych właśnie igrzysk.

Czytaj dalej

U was nudy, u nas burza

Polska i Ameryka leżą po dwóch stronach półkuli ziemskiej. To pewnie dlatego to samo wydarzenie budzi zupełnie inne emocje w tych miejscach. Tego geograficzno-politycznego odkrycia dokonała Anna Jagoda i dzieli się nim w dzisiejszym felietonie.

Czytaj dalej

Terror praworządności

To ciekawe hasło wymyślił prezydent Duda. Anna Jagoda pokazuje jak terror działa - w Sejmie i pod Sejmem.

Czytaj dalej

Jest inaczej

Wszystko jest teraz jakieś inne. Nawet protesty rolników, które przetaczają się przez całą Polskę i nie tylko. Anna Jagoda zauważyła, że mówi się nawet o żniwach... w lutym. Ale te żniwa też wyglądają inaczej. Bo wcale nie dotyczą płodów rolnych, ale tego, co spłodziła poprzednia władza.

Czytaj dalej

Narzekam, więc jestem

Anna Jagoda wzięła się za narzekanie. Nie tylko sama narzeka, ale wymienia wszystkich, którzy dziś w Polsce narzekają. A takich nie brakuje. Nawet biorąc wolne w pracy i jadąc na narty do Zakopanego, nie biorą urlopu od narzekania.

Czytaj dalej

Polacy się boją, ale każdy inaczej

Wojna tuż za granicą, Ameryka może nas opuścić, a w kraju też się źle dzieje. Więc Polacy się boją. Ale Anna Jagoda zauważa, że każdy boi się czegoś innego.

Czytaj dalej

Jaki Trump, taki atak na Kapitol

Nie, to nie jest felieton o Ameryce. W Polsce mamy swój Kapitol i swój atak na niego. Relację z polskich wydarzeń przedstawia Anna Jagoda, która przytacza też najbardziej emocjonujące wypowiedzi z minionego tygodnia. Przeczytacie o zbrodni i polskim mistrzostwie świata. Jazda! (To też cytat z wypowiedzi).

Czytaj dalej

Działanie na rzecz Polski

Politycy chętnie mówią, że robią coś dla Polski. Ale są też tacy, niekoniecznie politycy, którzy nie mówią, ale po prostu robią. I zdarza się, że mimo to są przez polityków atakowani. Kto ile dla Polski zrobił - polityk czy nie polityk - można jednak łatwo ocenić po efektach ich działania. Anna Jagoda pisze dziś właśnie o działaniach dla Polski - polityków i nie polityków - oraz o efektach tych działań.

Czytaj dalej

Strona 1 z 10