Parówka pękła

To nie będzie felieton kulinarny. Choć w jego tle jest człowiek, który operował parówką, by wysnuć niesłychane teorie. Brzmi to wprawdzie niepoważnie, ale dotyczy sprawy śmiertelnie poważnej. Anna Jagoda pisze dziś też o innych ludziach na najwyższych stanowiskach, którzy snują niepoważne teorie.

Czytaj dalej

Lepszy gołąbek na dachu. A nawet w kosmosie.

W polityce wszystko może wyglądać inaczej niż w naszym życiu. A nawet dokładnie odwrotnie. Anna Jagoda pokazuje to na przykładzie znanego powiedzenia, że "lepszy wróbel w garści niż gołąbek na dachu". Politycy potrafią przekonywać, że jednak gołąbek jest lepszy, nawet gdyby był w kosmosie.

Czytaj dalej

Czas do szkoły, koniec z nauką

Nie, to nie pomyłka. Rok szkolny się zaczyna, ale z nauką będzie kiepsko. I nie jest to bynajmniej wina "dzisiejszej młodzieży". Tak przynajmniej uważa Anna Jagoda, wspominając 1 września poprzednich pokoleń. Wracają czasy jednego z nich.

Czytaj dalej

Niektóre ryby przeżyją

Pandemia, inflacja, wojna... Ile jeszcze tych plag będzie? Kolejna pojawiła się na Odrze. Coś zabiło całe życie w tej rzece. W telewizji ciągle pokazywane są kolejne tony śniętych ryb. Anna Jagoda jest przekonana, że niektóre ryby jednak przeżyją. Ale nie jest to wcale optymistyczna wizja.

Czytaj dalej

Nazywać po imieniu

Kultura osobista wymaga używania odpowiednich słów. A politycy powinni używać tzw. języka parlamentarnego. Oczywiście wszyscy wiedzą, że tak nie jest i oburzają się na niecenzuralne słowa. Anna Jagoda też miała do tego takie podejście, aż w końcu przyznała, że czasem należy nazywać rzeczy po imieniu. W dzisiejszym felietonie tłumaczy dlaczego.

Czytaj dalej

Internet i ciepła woda

Autorka felietonów "z polskiej miedzy" jest w tym tygodniu na wakacjach, ale zdołała przygotować nam tekst, bo jak tłumaczy, internet jest wszędzie i nie pozwala oderwać się od pracy. Anna Jagoda mimo wszystko wypoczywa i podzieliła się wrażeniami znad polskiego morza.

Czytaj dalej

Jak nie ma, jak jest, czyli ściema

Wydawałoby się, że jak czegoś nie ma, to nie ma i już. A jak jest, to widać, że jest. Anna Jagoda pokazuje dziś, że nie dla wszystkich jest to oczywiste. A w dyskusji jak jest naprawdę, pojawia się tzw. ściema.

Czytaj dalej

Łatwe odchudzanie

Nie, to nie jest porada, jak schudnąć szybko i bez wysiłku (kto by nie chciał?). Anna Jagoda opowiada o swoim własnym odchudzaniu i specyficznych warunkach, w jakich to robi. Zauważyła, że są wyjątkowo sprzyjające. Pomaga jej nawet... Robert Lewandowski.

Czytaj dalej

Listy ludzi dobrych i złych

Są różne listy. Lista mieszkańców, lista płac, lista oczekujących, lista przebojów... Na niektórych fajnie jest się znaleźć, na innych wolelibyśmy się nie pojawić. Anna Jagoda rozpracowuje dziś różne rodzaje list. Pisze też o elitach i ludziach bogatych. O ludziach dobrych i złych.

Czytaj dalej

Tylko śmiech jest tani

W Polsce nastało lato i zrobiło się wesoło. Tak przynajmniej twierdzi Anna Jagoda, która opisuje ożywienie polityków wszystkich partii. Objeżdżają cały kraj, niczym cyrk albo wesołe miasteczko. I również dostarczają ludziom zabawy.

Czytaj dalej

Tato, gdzie jesteś?

W miniony czwartek w Polsce obchodzono Dzień Ojca. Anna Jagoda przekonuje nas z tej okazji, że ojciec jest tak samo ważny jak matka. I poszukuje kogoś, kto mógłby zostać ojcem narodu.

Czytaj dalej

Wierzeja Maślana

Anna Jagoda poświęca dzisiejszy felieton obalaniu mitu, że polskie władze utrzymują wysokie poparcie dzięki propagandzie. Bo prowadzona propaganda jest fatalna, jak przekonuje. I podaje przykłady różnych inwestycji, z których tylko jedna była naprawdę udana.

Czytaj dalej

Śmierć i podatki

Zestawienie podatków ze śmiercią ma sens. Chodzi o przekonanie, że obydwie te sprawy są pewne i oczywiste. Anna Jagoda pisze, że w Polsce jest z tym problem. Bo system podatkowy nie jest ani pewny, ani oczywisty. I za chwilę znowu ma się zmienić.

Czytaj dalej

Jaki kraj, takie zwycięstwo

9 maja w Rosji obchodzono Dzień Zwycięstwa. A w Ukrainie ciągle wojna. I zwycięstwa Rosji bynajmniej nie widać. Anna Jagoda podsumowuje dziś "sukcesy" Putina i jego sołdatów. Pisze też o efektach oblania czerwoną farbą ambasadora Rosji w Polsce.

Czytaj dalej

Historyczny dzień

Putin zakręcił Polsce gaz, ale Polacy wcale się tym nie przejmują. I tak mieliśmy przestać go od Rosji kupować. Anna Jagoda zauważyła, że właściwie to można się nawet cieszyć i świętować ten historyczny dzień. Podobnych sukcesów jest zresztą więcej.

Czytaj dalej

Strona 1 z 5