Polska normalność

Jak zawsze przy zmianie rządów jedni są niezadowoleni, inni pełni nadziei. Mówią teraz nawet o "wracającej normalności". Anna Jagoda przyjrzała się więc, co w polskich warunkach oznacza normalność.

Czytaj dalej

Ponad podziałami

Jakie to piękne, gdy rządzący dzielą się władzą z opozycją. Gdy premier proponuje swoim politycznym przeciwnikom poparcie własnego rządu. Gdy prezydent chce dopilnować spełniania obietnic wyborczych. Gdy wszyscy posłowie skandują "Konstytucja". Anna Jagoda zauważyła wiele takich pięknych scen w pierwszym dniu posiedzenia nowego Sejmu.

Czytaj dalej

Przechowalnia przestępców

Do parlamentu trafiają ludzie wybrani przez społeczeństwo jako elita. Jak więc się to dzieje, że są tam ludzie ścigani przez prokuraturę? Na takich mamy zwykle zgoła inne określenie niż elita. Anna Jagoda opisuje dziś kilka niezwykłych przypadków i zastanawia się, jak potoczą się prokuratorskie dochodzenia.

Czytaj dalej

Stanowiska, stołki, miejsce dla każdego

Po wyborach ma powstać nowy rząd. O czym teraz należy rozmawiać? Anna Jagoda słucha dyskusji w mediach i wcale się jej one nie podobają.

Czytaj dalej

Poczekajmy, zobaczymy

Dotychczasowa opozycja spieszy się po wyborach do przejęcia władzy. Proces jej przekazywania jednak trochę trwa i nie wszystkim podoba się, jak się dokonuje. Anna Jagoda proponuje, aby cierpliwie czekać.

Czytaj dalej

Suweren przemówił

Wybory to święto demokracji. Jest już po tym święcie, ale Anna Jagoda przestrzega, aby o nim nie zapominać. Przecież coś powinno z niego wynikać.

Czytaj dalej

Możecie przyjść wszyscy

Przed wyborami politycy debatują. Sondażownie badają poparcie dla poszczególnych partii. Politolodzy przewidują wyborczą frekwencję, zastanawiając się, który elektorat pójdzie liczniej na wybory. A Anna Jagoda na wybory zaprasza wszystkich.

Czytaj dalej

Nie o politykę chodzi

Anna Jagoda opisuje polityczne wydarzenia z ostatnich dni. Ale twierdzi, że to nie o politykę chodzi. Jak nie o politykę, to o co? Wyjaśnia to w dzisiejszym felietonie.

Czytaj dalej

Świńska sprawa

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. Prawdziwa sztuka też. Ale każdą sztukę można krytykować. Anna Jagoda przekonuje, że trzeba jednak uważać, jak to się robi. Bo można samemu narazić się na krytykę. Albo na śmieszność.

Czytaj dalej

Aby oczy nie widziały, uszy nie słyszały

W kampanii wyborczej politycy zwykle przekrzykują się nawzajem, żeby to ich było słychać i widać. Trwająca w Polsce kampania jest inna. Anna Jagoda zauważa, że przeważa w niej wcale nie nagłaśnianie, ale raczej wyciszanie.

Czytaj dalej

Co widać w telewizji?

Nie od dziś wiadomo, że zwolennicy koalicji rządzącej i opozycji oglądają w Polsce zupełnie inne programy telewizyjne. Anna Jagoda przekonuje, że w swoich programach widzą też zupełnie co innego. Pokazuje to dziś na przykładzie najnowszej, a może i największej dotychczas afery.

Czytaj dalej

Głodnych nakarmić, nieświadomych uświadomić

W powyższym tytule nie chodzi o jakieś boskie przykazania. To raczej cele, jakie stawiają sobie dziś politycy, starający się o utrzymanie lub zdobycie władzy. Oni sami może tych celów tak nie forumułują, ale zrobiła to dla nich Anna Jagoda.

Czytaj dalej

Długi spłacimy Warszawą

Polski rząd zaproponował budżet państwa na przyszły rok. Zaplanowane wydatki są tak ogromne, że deficyt i dług Polski rośnie w rekordowym tempie. Anna Jagoda podejrzewa, że finanse państwa uratuje Warszawa. Przynajmniej w zamierzeniach rządzących.

Czytaj dalej

Tylko przyszłość jest pewna

Polska polityka jest nieprzewidywalna. Wszystko może się zdarzyć i jednocześnie nigdy nie wiadomo, czego można się dzisiaj spodziewać. Ale Anna Jagoda zauważyła, że pewna jest za to przyszłość.

Czytaj dalej

Potrzebne wsparcie narodu

Dobra władza słucha narodu. I nie wstydzi się prosić o wsparcie, gdy nie wie, co robić. Anna Jagoda zauważyła, że tak właśnie zachowuje się władza w Polsce.

Czytaj dalej

Strona 1 z 8