Jaki kraj, takie zwycięstwo

9 maja w Rosji obchodzono Dzień Zwycięstwa. A w Ukrainie ciągle wojna. I zwycięstwa Rosji bynajmniej nie widać. Anna Jagoda podsumowuje dziś "sukcesy" Putina i jego sołdatów. Pisze też o efektach oblania czerwoną farbą ambasadora Rosji w Polsce.

Czytaj dalej

Historyczny dzień

Putin zakręcił Polsce gaz, ale Polacy wcale się tym nie przejmują. I tak mieliśmy przestać go od Rosji kupować. Anna Jagoda zauważyła, że właściwie to można się nawet cieszyć i świętować ten historyczny dzień. Podobnych sukcesów jest zresztą więcej.

Czytaj dalej

W naród trzeba wierzyć

Anna Jagoda pisze dziś o końcu epidemii Covid-19. Epidemii, bo chodzi tylko o Polskę, niekoniecznie o cały świat. Ale obserwacje, których dokonała, karzą wierzyć w nasz naród. Co więcej, wiarą w Polaków wykazał się nawet prezydent USA.

Czytaj dalej

Polacy wspaniale się zorganizowali

Nieść pomoc potrzebującym wcale nie jest łatwo. Wiedzą o tym wszystkie organizacje charytatywne. Dlatego tworzą struktury i zatrudniają różnych specjalistów. A polskie społeczeństwo niesie pomoc Ukraińcom bez żadnych struktur czy ekspertów. I mimo wszystko wychodzi mu to o niebo lepiej niż państwowej administracji. Swoje prywatne obserwacje i doświadczenia, jak Polacy pomagają gościom zza wschodniej granicy, opisuje dziś w swoim felietonie Anna Jagoda.

Czytaj dalej

Sankcje, jakich jeszcze nie było

Anna Jagoda napisała felieton jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie. Ale tezy, które w nim zawarła, są teraz jeszcze bardziej aktualne.

Czytaj dalej

Skoki z nartami - czyli gacie, a sprawa polska

Z gościnnym występem powraca dziś Jerzy T. Żaba. I już po tytule widać, że jest w formie. W przeciwieństwie do polskich skoczków, którzy mieli zbyt obcisłe spodenki, żeby przywieźć więcej niż jeden medal. Dokładniejszą analizę konfekcji przeprowadza autor felietonu.

Czytaj dalej

Dzień świra

Niektórzy mówią, że są już zmęczeni polską polityką. Ale Anna Jagoda przekonuje nas dzisiaj, że nie sposób nie oglądać obrad Sejmu. Zaobserwowała tam nawet zgodę rządzących i opozycji! Choć niektórzy ciągle wysyłają innych do lekarza, twierdzą jednocześnie, że lekarze nie leczą. I chyba coś w tym jest.

Czytaj dalej

Inflacja to pikuś

Anna Jagoda przekonuje nas dzisiaj, że inflacja w Polsce to tak naprawdę nic takiego. Nawet dwucyfrowa nie powinna nikogo straszyć. Robi też inne wyliczenia noworoczne, które zmieniają Polakom życie.

Czytaj dalej

Noworoczne Postanowienia i Świąteczne Życzenia

Ze zwyczajem składania życzeń i robienia noworocznych postanowień rozprawia się dziś Jerzy T. Żaba. Wspomina, jak to z tymi życzeniami drzewiej bywało i co mogą znaczyć dzisiaj. Pisze też o prezentach, jakie władza sprawia na gwiazdkę narodowi. Dawniej i dziś.

Czytaj dalej

Mur Zgody Narodowej

Mur ponad podziałami. Wszyscy murem za murem. Zgoda, czyli murowany sukces. Coś jednak łączy ten podzielony naród. Swoje obserwacje na ten temat przedstawia dziś Jerzy T. Żaba.

Czytaj dalej

Nowa policja, nowe prawo i nowa prawda

Mamy XXI wiek, więc do nowości powinniśmy być przyzwyczajeni. Wszak jest to przejaw nowoczesności, postępu i poprawy naszego bytu. Czy na pewno? Anna Jagoda przytacza dziś przykłady nowej policji, nowego prawa i... nowej prawdy.

Czytaj dalej

Zarządzanie strachem (i Lachem) - felieton

Jerzy T. Żaba analizuje dziś naszą historię, której "strachy na Lachy" były nieodłącznym elementem. Strachy zawsze na nas działały. Zwraca też uwagę, że rysunek Jacka Nienartowicza do felietonu przed tygodniem (do obejrzenia na stronie abecadlo.com) był proroczy - Lewandowski w meczu z Anglią dośrodkował i padł gol.

Czytaj dalej

Liczy się wynik

Za nami wielkie emocje piłkarskie. Polska reprezentacja rozegrała ostatnio trzy mecze (i żadnego nie przegrała). Nasza felietonistka zauważyła, że tak jak w przypadku zmagań na boisku, tak jest też w polityce - nieważne jak się gra, liczy się wynik.

Czytaj dalej

Rozwodzenie się o rozwodach

Rozwodów w Polsce jest coraz więcej. Nad czym się tu rozwodzić? Okazuje się, że jednak można, bo rozwody bywają różne. Rozwodzą się młodzi i starzy, biedni i bogaci, a także... politycy. I o takich rozwodach ostatnio najgłośniej. Pisze o tym w felietonie z polskiej miedzy Anna Jagoda.

Czytaj dalej

Rany boskie, jestem kioskiem! O zaklęciach i pozornej sprawczości języka

Nasz felietonista zauważył dzisiaj, że wszystko opiera się na słowie. I niestety na słowie często się kończy. On sam zresztą operuje słowem, do czego się przyznaje. I też na słowie kończy.

Czytaj dalej

Strona 1 z 4