Najlepsze miejsce na emeryturę

Przechodząc na emeryturę, Amerykanie często zmieniają miejsce zamieszkania. Mają do wyboru 50 stanów, a niektórzy wyjeżdżają nawet do innych krajów. Jedna z instytucji finansowych oferuje wyniki analizy, gdzie emerytom jest najlepiej.

Czytaj dalej

Zalewanie wirusa alkoholem

Topienie smutków i zmartwień w alkoholu to typowe zjawisko. Koronawirusa Amerykanie też topią w kieliszku, co jest podwójnie niebezpieczne.

Czytaj dalej

Czy państwo da pieniądze na kupno domu?

Przez ostatni rok państwo rozdało Amerykanom bardzo dużo pieniędzy. Nie wzbudziła więc zdziwienia informacja, że teraz chce dać kolejne pieniądze dla tych, którzy planują zakup domu. Pojawiło się jednak sporo przekłamań tego dotyczących.

Czytaj dalej

Czy prezydent Joe Biden może przyjmować Komunię Świętą?

Prezydent Joe Biden jest katolikiem i otwarcie o tym mówi. Ale amerykańscy biskupi równie otwarcie mówią, że nie postępuje jak katolik. I chcą odmówić udzielania mu Komunii Świętej.

Czytaj dalej

Nietypowy ruch na granicy USA z Kanadą

Konieczność kwarantanny to duża niewygoda. A w Kanadzie może od niedawna wiązać się także z dużym wydatkiem. Obchodzenie przepisów to regulujących przyczyniło się do powstania nietypowej usługi na amerykańskiej granicy.

Czytaj dalej

Nadchodzi najgorsza susza od wielu lat

Człowiek nauczy się zapewne żyć bez ropy naftowej, która jeszcze niedawno wydawała się być najbardziej niezbędnym surowcem. Ale nie nauczy się żyć bez wody. A dostęp do niej jest coraz trudniejszy.

Czytaj dalej

Prezydent pisze list do obywateli

Miło jest otrzymać list od samego prezydenta. Większość amerykańskich podatników taki list otrzyma. Trzeba jednak postawić pytanie: po co?

Czytaj dalej

Kontrowersyjne teorie w prywatnej szkole

Rodzice wysyłają swoje dzieci do prywatnych szkół, choć muszą za to płacić. Liczą jednak, że ich pociechy otrzymają lepsze wykształcenie. W jednej ze szkół na Florydzie muszą się liczyć także z kontrowersyjnymi poglądami.

Czytaj dalej

Pracownicy boją się wracać do biur

W pracy nie lubimy zmian. Przestawienie się na pracę zdalną, wymuszone epidemią, było dla wielu ludzi koszmarem. Teraz z kolei pracownicy nie chcą wracać do biur. Wręcz się tego boją.

Czytaj dalej

Genetycznie zmodyfikowana armia komarów atakuje

Komary przenoszące groźne choroby zakaźne pojawiają się w coraz to nowych miejscach. Tradycyjne metody walki z nimi nie są wystarczająco skuteczne. Naukowcy sięgają więc po nowocześniejsze, ale jednocześnie kontrowersyjne.

Czytaj dalej

Minimalna płaca 15 dolarów na godzinę tylko dla wybranych

Joe Biden obchodzi w piątek 100 dni prezydentury. Trzy dni przed tym terminem wprowadził płacę minimalną 15 dolarów na godzinę. Ale tylko dla małej grupy pracowników, choć obiecywał to dla wszystkich Amerykanów.

Czytaj dalej

Nielegalni imigranci w New Jersey dostaną prawo jazdy

Obiecanej przez prezydenta Joe Bidena amnestii dla nielegalnych imigrantów nie ma, ale i tak dostają oni zupełnie legalne dokumenty. Za kilka dni będzie tak również w New Jersey. Przy okazji zyskają też niektórzy obywatele USA.

Czytaj dalej

100 dni Joe Bidena Amerykanów nie zachwyca

Mówi się, że pierwsze 100 dni prezydentury jest najważniejsze. Często determinuje całą kadencję i określa, co prezydent będzie mógł w jej trakcie osiągnąć. Jeżeli ma się to tym razem potwierdzić, to wyborcy Joe Bidena mogą się czuć rozczarowani.

Czytaj dalej

Arizona wciąż bada wybory prezydenckie

Od wyborów upływa pół roku, ale emocje z nimi związane nie mijają. W Arizonie są chyba większe niż gdziekolwiek indziej. Karty wyborcze są tam ciągle obiektem badań.

Czytaj dalej

Niezwykła decyzja prokuratury w sprawie zabójstwa

Zabójstwo to najpoważniejsze przestępstwo. Jego sprawca powinien być ścigany z całą surowością. Jednak prokuratura na Florydzie stawia oskarżenia komuś innemu, choć zabójca strzelał jeszcze do leżącego na ziemi, umierającego człowieka. Ale prokuratura ma w tym wypadku rację.

Czytaj dalej

Strona 1 z 11