Ameryka stawia na zieloną energię

Stany Zjednoczone mają wystarczająco dużo ropy naftowej i gazu, aby zaspokoić swoje potrzeby. Ale i tak inwestują w odnawialne źródła energii. Do niedawna chodziło głównie o ekologię, teraz również o cenę. Efektem jest rekord pozyskania zielonej energii, jaki padł w kwietniu.

Czytaj dalej

Zwalniają za związki zawodowe

Związki zawodowe wymuszają na pracodawcach wyższe płace i lepsze warunki dla swoich członków. Amazon długo bronił się przed utworzeniem związków. Po utworzeniu ich w jednym z jego magazynów, firma walczy dalej.

Czytaj dalej

Temat aborcji znowu powodem protestów

W USA od pół wieku obowiązują bardzo liberalne przepisy, pozwalające na usuwanie nawet niemal półrocznej ciąży. Dotyczy to wszystkich stanów. Sąd Najwyższy chce jednak umożliwić stanom wprowadzanie własnych przepisów. Zwolennicy aborcji przeciwko temu protestują.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1789

Marihuana w sklepach, protesty aborcyjne na ulicach, a w pracy zwalniają za utworzenie związków zawodowych. O tym wszystkim przeczytasz w najnowszym wydaniu "abecadła". A tu przeczytaj pierwszą stronę oraz Ogłoszenia wyróżnione i przykładowe w zakładce Ogłoszenia/NAJNOWSZE. Są ogłoszenia o GARAGE SALE.

Czytaj dalej

Gdzie strzelają w New Jersey

Strzelaniny w Ameryce to codzienność. W New Jersey także. Ale dobrze wiedzieć, gdzie dochodzi do nich najczęściej. Bo statystyki pokazują, że są miasta szczególnie niebezpieczne.

Czytaj dalej

Urząd do mówienia prawdy

Wszyscy się zgadzają, że trzeba mówić prawdę. Ale to, co jedni uznają za prawdę, inni nazywają kłamstwem. W administracji prezydenta Joe Bidena pojawiła się komisja, która ma rozstrzygać, kto ma rację.

Czytaj dalej

Trump ma płacić codzienną karę

Donald Trump jest wciąż na celowniku nowojorskiej prokurator, która bada nieprawidłowości w firmie Trump Organization. Letitia James domaga się od byłego prezydenta dokumentów, ale Trump twierdzi, że ich nie ma. Dopóki się nie znajdą, musi płacić karę.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1788

Trump musi płacić codzienne kary, Biden tworzy urząd do mówienia prawdy . A gdzie strzelają w New Jersey? Zobacz, co jest w najnowszym wydaniu "abecadła". Przeczytaj pierwszą stronę oraz Ogłoszenia wyróżnione i przykładowe w zakładce Ogłoszenia/NAJNOWSZE. W innych zakładkach znajdziesz wszystkie ogłoszenia z poprzednich numerów.

Czytaj dalej

Mobilne domy znowu popularne w USA

Mobilne domy nie kojarzą się najlepiej. Są bowiem najtańszą wersją domów mieszkalnych. Ale w dzisiejszych czasach, gdy ceny domów rosną w dwucyfrowym tempie, są dla wielu ludzi jedyną szansą na zamieszkanie na swoim. Dlatego popularność mobilnych domów rośnie.

Czytaj dalej

Putin przekonał senatora USA?

Stany Zjednoczone mocno wspierają Ukrainę w walce z Rosją. Ale nie wszyscy amerykańscy politycy zdają się rozumieć, że Ukraina jest suwerennym państwem, które broni swojej niepodległości.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1787

Zobacz, co jest w najnowszym wydaniu "abecadła". Przeczytaj pierwszą stronę oraz Ogłoszenia wyróżnione i przykładowe w zakładce Ogłoszenia/NAJNOWSZE. W innych zakładkach znajdziesz wszystkie ogłoszenia z poprzednich numerów.

Czytaj dalej

Koniec toreb jednorazowych w New Jersey

O szkodliwości torebek jednorazowych mówi się od dawna, ale podjętych działań, aby sytuację poprawić jest niewiele. Władze New Jersey zdecydowały się na krok bardzo radykalny.

Czytaj dalej

Łapówka na skalę amerykańską

W Stanach Zjednoczonych wszystko jest wielkie, więc i łapówki potrafią mieć słuszne rozmiary. Zresztą, według starego porzekadła, jak kraść to miliony!

Czytaj dalej

Maseczki już nieobowiązkowe

W samolotach i innych środkach komunikacji nie trzeba już zakłdać maseczek. Ale bynajmniej nie dlatego, że ktoś w USA ogłosił koniec epidemii Covid-19. Wręcz przeciwnie, ostatnio zanotowano lekkie wzrosty liczby zachorowań.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1786

Przeczytaj pierwszą stronę najnowszego wydania "abecadła" i zobacz Ogłoszenia wyróżnione i przykładowe w zakładce Ogłoszenia/NAJNOWSZE.

Czytaj dalej

Strona 1 z 5