Gazeta "abecadło" i na papierze, i w internecie

Najnowszy numer "abecadła" jest już w polskich sklepach i innych punktach dystrybucji. Przeczytaj, jak będą teraz publikowane artykuły i ogłoszenia.

Czytaj dalej

Drodzy Czytelnicy!

Mamy dziś wiadomość, o którą wielu z Was pytało przez ostatni rok. Rok, w którym "abecadło" wydawane było tylko w internecie. Teraz nareszcie wracamy z wydaniem papierowym.

Czytaj dalej

Nowy Jork każe się szczepić setkom tysięcy pracowników

Do szczepienia teoretycznie nikt nikogo nie zmusza. Ale presja jest coraz większa. Zaczyna bowiem brakować chętnych do przyjęcia szczepionki, a liczba zakażonych w ostatnim miesiącu w USA kilkakrotnie wzrosła.

Czytaj dalej

Policja na nas patrzy i notuje

Do powszechnej obecności kamer już się przyzwyczailiśmy. Ale kamery są podłączane do coraz nowszych systemów, które automatycznie śledzą każdy nasz ruch. Korzysta z nich policja, już nie tylko po to, aby wystawić mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Czytaj dalej

Politycy rozdają pieniądze, ale na wyborców to nie działa

Politycy nieustannie przekonują wyborców, że o nich dbają i przypominają jak wiele dla nich załatwili. Ale amerykańscy wyborcy zdają się tego nie pamiętać. Nawet wtedy, gdy dostają do ręki gotówkę. A przy dużych kwotach w ogóle się gubią.

Czytaj dalej

Firmy niezadowolone z pracy zdalnej, otwierają nowe biura

Po wybuchu pandemii Covid-19 wszystko zaczęło być zdalne. Praca, nauka, nawet msze święte. Pracę zdalną początkowo wszyscy sobie chwalili, biura świeciły pustkami. Po dłuższym okresie, ani nauka, ani praca na odległość nie wydają się już tak atrakcyjne. Firmy znowu przygotowują biura dla swoich pracowników.

Czytaj dalej

Ubezpieczenie zdrowotne zdrożało i zdrożeje jeszcze bardziej

Koszt opieki zdrowotnej w USA od dawna jest wielkim problemem. Polisy ubezpieczeniowe drożeją w zawrotnym wręcz tempie, a podwyżek nie widać końca. Częściowo winę ponoszą sami Amerykanie, zaniedbując swoje zdrowie. I co ciekawe, dotyczy to w dużym stopniu ludzi stosunkowo młodych.

Czytaj dalej

W samolocie bądź grzeczny i siedź w maseczce

Po zamachach w 2001 roku zaostrzono rygory związane z podróżami powietrznymi. Znacznie poważniej zaczęto też traktować niesubordynację na pokładzie samolotu. A taką niesubordynacją jest teraz także odmowa założenia maseczki.

Czytaj dalej

Najgorsze korki są w metropolii nowojorskiej

Stanie w korku to zmarnowane paliwo i wydzielanie dodatkowych spalin. A ponadto zmarnowany czas. Aż trudno uwierzyć, ile tego czasu Amerykanie marnują siedząc nadplanowo w samochodach. Uwierzyć jednak trzeba, bo wszystko jest dokładnie policzone.

Czytaj dalej

Szukanie ludzi do pracy może wkrótce się skończyć

Pracodawcy od dłuższego czasu narzekają na brak chętnych do pracy. Powody wydają się oczywiste - wysokie zasiłki dla bezrobotnych, dzięki federalnym dopłatom. Ekonomiści przekonują, że sytuacja może się szybko odwrócić. To bezrobotni nie będą mogli znaleźć zatrudnienia.

Czytaj dalej

Nastolatkowie i bezdomni nad morzem

Nadmorskie miejscowości przyciągają latem zarówno młodych ludzi, jak i bezdomnych. Z jednymi i drugimi lokalne władze nie mogą sobie poradzić. W przypadku nastolatków, w tym roku policja w New Jersey jest szczególnie bezradna. Powodem jest specyficzne zarządzenie.

Czytaj dalej

Problem z telefonem

Osoby nagrywające ogłoszenia pod naszym numerem telefonu 973-777-4444 mogą doświadczyć pewnych problemów technicznych. Prosimy o zapoznanie się z informacją na ten temat.

Czytaj dalej

Oszustwa przy użyciu domowego komputera i drukarki

Kopiowanie i robienie podróbek jest dziś prostsze niż kiedykolwiek dotąd. Fałszerstw można dokonywać na zwykłym domowym komputerze. Niektórzy tak wciągają się w takie oszustwa, że budują w domu duży, nielegalny biznes.

Czytaj dalej

Prezydent Biden pozwany o miliardy dolarów

Trzech kolejnych prezydentów odwracało wzajemnie swoje decyzje. Ostatni z nich doczekał się w końcu pozwu sądowego. Odszkodowanie za cofnięcie decyzji poprzednika ma być liczone w miliardach dolarów.

Czytaj dalej

Strzelaniny i zabójstwa wymusiły stan wyjątkowy

W ostatnich tygodniach w całym kraju rośnie liczba strzelanin. Najgorzej jest w dużych miastach i to już nie tylko w Chicago. Chcąc powstrzymać wzrost przestępczości w Nowym Jorku, gubernator wprowadził stan wyjątkowy w całym stanie.

Czytaj dalej

Strona 1 z 7