"abecadło" nr 1760

Numer 1760 gazety "abecadło" już w sklepach, a tu możesz przeczytać jego pierwszą stronę. Na abecadlo.com są też przykładowe Ogłoszenia z bieżącego numeru w rubryce NAJNOWSZE oraz wszystkie ogłoszenia z numerów poprzednich w rubrykach Lokale, Poszukiwanie lokali, Oferty pracy itd.

Czytaj dalej

Podział Stanów Zjednoczonych?

14 Poprawka do Konstytucji mówi, że żaden z urzędników lub ustawodawców USA nie może działać na rzecz secesji kraju. Jedna z kongresmanek przeprowadziła sondaż, który zdaniem wielu osób może prowokować do secesji. Choć kongresmanka zadała w nim jedynie pytanie o chęć podziału Stanów Zjednoczonych.

Czytaj dalej

Gdzie nie zmuszają do szczepień

Władze stanowe występują czasem przeciwko decyzjom władz federalnych. Tak też się stało w sprawie obowiązkowych szczepień na Covid-19.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1759

Numer 1759 gazety "abecadło" już w sklepach, a tu możesz przeczytać jego pierwszą stronę. Na abecadlo.com są też przykładowe Ogłoszenia z bieżącego numeru w rubryce NAJNOWSZE oraz wszystkie ogłoszenia z numerów poprzednich w rubrykach Lokale, Poszukiwanie lokali, Oferty pracy itd.

Czytaj dalej

Malutki domek na twoim podwórku

Kryzys mieszkaniowy Kalifornia próbuje rozwiązać w nietypowy sposób. Aby wynajęcie mieszkania było jak najtańsze, stan pozwolił na budowę miniaturowych domków na podwórku innych domów.

Czytaj dalej

Gospodynie mogą sprzedawać ciastka

Dorabianie dzięki własnym umiejętnościom nie jest w Ameryce niczym nowym. Ale w New Jersey gospodynie domowe nie mogły do tej pory oferować swoich wypieków na sprzedaż. Ale to się właśnie zmienia.

Czytaj dalej

Dlaczego szczepień jest ostatnio więcej

Różne są powody, dla których ludzie nie chcą się szczepić. Robiono na ten temat już wiele sondaży. Fundacja Kaiser Family Foundation sprawdziła natomiast, dlaczego osoby, które wcześniej nie chciały się szczepić, w ostatnim czasie jednak to zrobiły.

Czytaj dalej

Jedna moneta ma uratować Amerykę przed bankructwem?

Republikanie i demokraci wciąż spierają się o finanse państwa. Dochodzą do porozumienia tylko na krótki okres, aby unikać kolejnych problemów. Chwilowym kompromisem ratują się - a to przed zamknięciem rządu, a to przed bankructwem państwa. To nie jest stabilne kierowanie państwem.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1758

Numer 1758 gazety "abecadło" już w sklepach, a na stronie abecadlo.com przykładowe ogłoszenia z aktualnego numeru w zakładce NAJNOWSZE.

Czytaj dalej

Skargi na traktowanie Murzynów na amerykańskich farmach

Sprawa traktowania czarnoskórych pracowników farmy ma szczególną wymowę. Ale tym razem chodzi o to, że przybysze z Afryki zostali lepiej potraktowani niż rodowici Amerykanie.

Czytaj dalej

Niezaszczepieni wyrzucani na bruk

Nowojorskie szpitale wymagają od personelu zaszczepienia się na Covid-19. Robią to ze względów bezpieczeństwa. Ale zwalnianie pracowników, którzy odmówili poddania się nowym wymogom, powoduje braki w personelu. A to też wpływa na bezpieczeństwo.

Czytaj dalej

Kradną samochody jak nigdy

Wybuch pandemii Covid-19 spowodował, że wielu ludzi przestało pracować. To nie dotyczyło złodziei samochodów. Pracowali więcej niż zwykle.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1757

Numer 1757 gazety "abecadło" już w sklepach, a na stronie abecadlo.com przykładowe ogłoszenia z aktualnego numeru w zakładce NAJNOWSZE.

Czytaj dalej

Lody antysemityzmu

Polityka jest wszędzie. W dzisiejszych czasach nawet sprzedawanie lodów może być politycznym problemem o światowym zasięgu.

Czytaj dalej

Praca zdalna na dwa etaty jednocześnie

Każda nietypowa sytuacja tworzy okazję do robienia nietypowych rzeczy. Epidemia Covid-19 jest z pewnością nietypową sytuacją, toteż znaleźli się ludzie korzystający z okazji.

Czytaj dalej

Strona 1 z 10