Brytyjczycy dostaną szczepionkę wcześniej niż Amerykanie

Dopiero w przyszłym tygodniu amerykańska administracja może dopuścić do użycia pierwszą szczepionkę na koronawirusa. W tym czasie, pierwsi Brytyjczycy będą już szczepieni.

Czytaj dalej

Koniec rekordowego sezonu huraganów

Jeszcze nigdy na Atlantyku nie powstało tyle burz tropikalnych. Jeszcze nigdy tyle huraganów nie uderzyło w wybrzeże USA. Sezon się skończył, ale to pewnie nie koniec rekordów.

Czytaj dalej

Mandaty na zamówienie

Mandat jest karą za wykroczenie, ale jego wystawianie ma służyć utrzymaniu porządku - poprzez zniechęcanie do popełniania wykroczeń. Nie może natomiast być sposobem na zarabianie przez miasto pieniędzy. Skarżą się na to... policjanci.

Czytaj dalej

Thanksgiving to dziękowanie za pożywienie. Nie wszyscy w Ameryce mają go pod dostatkiem.

Wszystkim naszym Czytelnikom składamy życzenia udanego Święta Dziękczynienia. Zapraszamy też do przeczytania artykułu o tym, że nie dla wszystkich święto będzie udane. Stany Zjednoczone to bogaty kraj. A mimo to, nie brakuje tu ludzi, którzy miewają problemy z wyżywieniem. W tym roku jest ich szczególnie dużo.

Czytaj dalej

Zwłoki na ciężarówkach

Wydaje się, że w czasie drugiej falii epidemii w USA nie ma już takiego chaosu, jaki był na wiosnę. Ale wiele problemów jest wciąż nierozwiązanych. A niektóre wiosenne ofiary koronawirusa wciąż leżą w samochodowych naczepach chłodniczych.

Czytaj dalej

Szkoły są zamykane, ale nie wszyscy uważają, że słusznie

Sytuacja w ciągu ostatniego miesiąca gwałtownie się pogorszyła. Wprowadzane są restrykcje, w tym także dotyczące szkół. Jednak zamykanie szkół budzi pewne kontrowersje.

Czytaj dalej

Liczba chorych na Covid-19 gwałtownie wzrasta

Nowych zakażeń koronawirusem jest coraz więcej. W wielu stanach padają rekordy. A liczba chorujących w ciągu zaledwie miesiąca niemal podwoiła się.

Czytaj dalej

Szczepionki będą, ale na razie sytuacja w USA jest coraz gorsza

Kolejne stany wprowadzają coraz ostrzejsze restrykcje w związku z drugą falą epidemii. Zapowiedź szczepionki niczego nie zmienia. Władze reagują na szybki wzrost liczby zakażonych.

Czytaj dalej

Planowe wygrywanie na loterii - cz. 1/2

Czworo absolwentów renomowanego uniwersytetu z New Jersey systematycznie wygrywa na loteriach w różnych stanach. Wygranych jest już tyle, że to nie może być przypadek. Władze loterii nie doszukały się jednak żadnego oszustwa. Więc jak oni to robią?

Czytaj dalej

Planowe wygrywanie na loterii - cz. 2/2

Długa seria kolejnych wygranych na loterii i to w różnych miejscach USA nie może być przypadkowa. Co na to mówią naukowcy, którzy zawodowo zajmują się statystyką, a nawet kwestią loterii?

Czytaj dalej

Druga szczepionka na Covid-19 jest jeszcze lepsza niż pierwsza

Druga szczepionka to bardzo dobra wiadomość i to z kilku względów. Jest lepsza od pierwszej i w dodatku gotowa do dystrybucji. Bo pierwsze jej partie zostały już wyprodukowane!

Czytaj dalej

Młodzi Amerykanie mieszkają u mamy

Już od dawna liczba młodych Amerykanów mieszkających z rodzicami rośnie. Epidemia koronawirusa znacznie przyspieszyła ten proces.

Czytaj dalej

Nie wszyscy Amerykanie uważają wybory za zakończone

W amerykańskich mediach przeważa opinia, że wybory są już rozstrzygnięte i nowym prezydentem będzie Joe Biden. Ale w amerykańskim społeczeństwie nie ma już takiej zgodności. Nie poddaje się też sam Donald Trump i wielu republikańskich polityków.

Czytaj dalej

Szczepionka już jest, ale będą kłopoty z jej dystrybucją

Informacja o wynalezieniu szczepionki została powitana jako koniec kłopotów z koronawirusem. Rzeczywiście jej dystrybucja w USA ma ruszyć rewelacyjnie szybko, ale będą z nią spore kłopoty.

Czytaj dalej

Nadchodzi czas płacenia rachunków

W związku z epidemią koronawirusa władze federalne i wielu stanów wprowadziły specjalną ochronę tych, którzy nie płacą rachunków. Ten okres dobiega jednak już końca.

Czytaj dalej

Strona 1 z 12