Najwięksi hazardziści są w New Jersey

Ze względu na epidemię, przerwano rozgrywki sportowe, odwołano wyścigi konne, zamknięte były kasyna. Hazardziści mieli przymusową przerwę, ale teraz to nadrabiają. Chodzi o ogromne pieniądze.

Czytaj dalej

Kto chce chodzić do szkoły?

Zwykle uczniowie wymigują się od chodzenia do szkoły. A nauczyciele czekają na nich w klasie i grożą karami za nieobecność. W czasie epidemii koronawirusa wszystko jest odwrotnie.

Czytaj dalej

Miasteczko marzeń firmy Google

Google to nie tylko przeglądarka internetowa. To nie tylko firma, która tworzy innowacyjne programy i usługi. W niezwykły sposób chce także dbać o swoich pracowników.

Czytaj dalej

Trzęsienie ziemi w New Jersey, a polityczne w Waszyngtonie

Trzęsienie ziemi przychodzi niespodziewanie i może narobić wiele szkód. Ale może też - jak to się mówi - rozejść się po kościach.

Czytaj dalej

Sprawa o miliard dolarów

Pozwom sądowym dotyczącym sieci McDonald's wydaje się nie być końca. Nie ma też chyba żadnych granic dla żądanych sum w ramach odszkodowania.

Czytaj dalej

Kto policzy głosy na prezydenta?

Stany Zjednoczone przygotowują się do wyborów prezydenckich. Ale przez epidemię koronawirusa przygotowania idą słabo. Brakuje chętnych do liczenia głosów.

Czytaj dalej

Ucieczka z Nowego Jorku

Po wybuchu epidemii w USA, Nowy Jork był najgorszym miejscem w kraju. Jego mieszkańcy uciekali przed zarazą, ale także przed wysokimi kosztami życia.

Czytaj dalej

Leo Messi za półtora miliarda zagra w Nowym Jorku? - cz. 1/2

W tym roku wszystko jest niezwykłe. Przez pandemię koronawirusa. Niezwykły był też sezon w piłce nożnej. Z ostatniej chwili: o ostatecznej decyzji Leo Messiego piszemy na końcu artykułu (części 2).

Czytaj dalej

Leo Messi za półtora miliarda zagra w Nowym Jorku? - cz. 2/2

Gdzie Leo Messi będzie kończył swoją karierę? Być może zobaczymy go w nowojorskim klubie. Ale w grę wchodzą ogromne pieniądze.

Czytaj dalej

Walmart - Amazon 2:0

Dwa wielkie sklepy ostro pomiędzy sobą konkurują. Zyskują na tym klienci, dla którzy dostają nowe, łatwiejsze narzędzia do robienia zakupów.

Czytaj dalej

Turysta za wszelką cenę

Możliwości turystyczne są w czasie pandemii mocno ograniczone. Niektórzy jednak nie zwracają uwagi na żadne zakazy. Nie rezygnują z wycieczek nie bacząc, jaką karę mogą za to ponieść.

Czytaj dalej

Urzędowa niespodzianka

Niespodzianek od urzędu raczej nikt nie lubi. Szczególnie od takiego urzędu jak podatkowy. Ale wielu obywateli z grupy kilkunastu milionów, których sprawa dotyczy, zapewne będzie zaskoczonych.

Czytaj dalej

Ogłoszenia, ogłoszenia

Sporo dziś ciekawych ogłoszeń prywatnych.

Czytaj dalej

Zemsta policjantów z New Jersey

Policja ma nas chronić. Nie wszyscy są jednak zadowoleni, jak funkcjonariusze wypełniają swoją rolę i skarżą się na nich. Mogą za to ponieść karę. Skarżący się, nie policjanci.

Czytaj dalej

Od prostego złodzieja po mafię - cz. 1/2

Pieniądze kuszą różnych ludzi, więc różni też popełniają przestępstwa. Jedni są prości, inni wykształceni. Ich metody są prymitywne albo wyrafinowane. Poziom łupów też jest bardzo zróżnicowany. A kara jest do tego poziomu dopasowana.

Czytaj dalej

Strona 1 z 10