Mikroplastik na naszym talerzu

Do plastiku przy posiłku jesteśmy przyzwyczajeni. Kubek na kawę, styropianowy talerzyk czy plastikowe sztućce to codzienność. Ale plastik plastikowi nierówny. Sprawdź, którego należy się wystrzegać.

Czytaj dalej

Z potem zrób coś teraz

Pocimy się wszyscy i jest to naturalny - i potrzebny - proces. Ale bywa, że potrafi przeszkadzać, szczególnie osobom, które pocą się obficie. I choć sam pot nie ma zapachu, efekty jego działania są wyczuwalne. Jeżeli chcemy je ograniczyć, warto wiedzieć, jaki jest mechanizm wydzielania potu i sposoby na jego blokowanie.

Czytaj dalej

Dorośli z ADHD

O ADHD chyba wszyscy słyszeli, ale zapewne najczęściej w kontekście dzieci. Tymczasem cierpi na nie wielu dorosłych, często nawet o tym nie wiedząc. Ale efekty tego zaburzenia są bardzo dokuczliwe i przeszkadzają ułożyć sobie właściwie swoje życie.

Czytaj dalej

Walczymy z bezsennością

Bezsenność to bardzo poważny problem. To jedna z chorób cywilizacyjnych, bo nasilamy ją swoim trybem życia. A ostatnio także wszechobecnymi ekranami, które nas otaczają. O przyczynach bezsenności sporo wiemy, warto więc z tą wiedzą się zapoznać i uniknąć tego niezwykle uciążliwego problemu.

Czytaj dalej

Co z nami robi stres?

Właściwie każdy z nas wie, że stres to coś niedobrego. I że wpływa na całe nasze funkcjonowanie. Ale czy rzeczywiście wiemy, czym się może objawiać? Warto przeczytać, jakie objawy można przypisać właśnie stresowi.

Czytaj dalej

Ceramidy kosmetyczna zaprawa murarska

Ceramidy są bardzo rozlegle wykorzystywane w kosmetyce. To dzięki nim nasza skóra i włosy są nawilżone, nie tracą wody i składników odżywczych. Są jak zaprawa murarska wiążąca cegły w murze. Jak dokładnie działają i na co wpływają, opisujemy w dzisiejszej rubryce.

Czytaj dalej

Złoto w naturze

Natura daje człowiekowi niezwykłe skarby. Te największe określane są często złotem, choć mają postać na przykład olejku z drzewa rosnącego na pustynnych obszarach Afryki. Takie złote skarby, wykorzystywane zarówno jako medykamenty, jak i kosmetyki, spotykane są na różnych kontynentach. I na szczęście również w amerykańskich sklepach.

Czytaj dalej

Gdy boli gardło...

Trudno przetrwać zimę, żeby w którymś jej momencie nie bolało nas gardło. Każdy ma na ten ból swoje ulubione sposoby, ale warto wiedzieć, że ból może być wywoływany bardzo różnymi przyczynami. I dlatego środki na jego uśmierzenie, albo nawet wyeliminowanie, powinny być także różne.

Czytaj dalej

Cukier - biała śmierć

Białą śmiercią często nazywa się kokainę. Ale cukier też może być groźny, a "zażywają" go praktycznie wszyscy. Przypisanie mu miana białej śmierci nie jest wcale przesadą, bo chorują od niego miliony ludzi i wielu z nich umiera.

Czytaj dalej

Mocne postanowienia noworoczne

Postanowienia robi się na Nowy Rok. Czy po trzech tygodniach coś jeszcze z nich zostało? Zrób postanowienia, których uda ci się dotrzymać.

Czytaj dalej

Jak pielęgnować ciało zimą.

Zima to bardzo wymagający okres dla naszego ciała. Nie tylko łatwo się przeziębić, ale też nasza skóra narażona jest na ekstremalne warunki. Można się im przeciwstawiać, a przy okazji fundować sobie także chwilę relaksu.

Czytaj dalej

Święta bez obciążania watroby

Święta to wypoczynek, ale nie dla wątroby. Ona pracuje wtedy jak nigdy, bo to czas obfitych i niezbyt zdrowych posiłków. Warto o niej pomyśleć teraz, żeby nie martwić się nią w przyszłości.

Czytaj dalej

Masaż kobido i inne rodzaje

Masaż jest dobry na wszystko. Pomaga w leczeniu, rehabilitacji, korzystają z niego sportowcy. Ma oczywiście także właściwości relaksujące. Ale rodzajów masażu jest wiele. W zależności od tego, co jest nam potrzebne, trzeba wybrać właściwy.

Czytaj dalej

Menopauza i andropauza, czyli okres przekwitania kobiet i mężczyzn

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni przeżywają okres przekwitania. Inaczej wygląda on u obydwu płci, ale warto wiedzieć, co w każdym przypadku oznacza. Bo wpływa na nasz organizm, czasem nawet silnie. Przeczytaj jak sobie z tym radzić, nie tylko w tym okresie, ale także po jego przejściu, a nawet przed jego nadejściem.

Czytaj dalej

Jesienna pielęgnacja skóry

Jesień to specyficzna pora roku, wymaga więc także specyficznej pielęgnacji cery. Szczególnie, że po lecie może ona być w stanie wymagającym zadbania. Warto wiedzieć, jakie kosmetyki zastosować i jak one oddziałują w tym okresie na różne rodzaje cery. Te informacje przydadzą się także zimą.

Czytaj dalej

Strona 1 z 3