Gdy boli gardło...

Trudno przetrwać zimę, żeby w którymś jej momencie nie bolało nas gardło. Każdy ma na ten ból swoje ulubione sposoby, ale warto wiedzieć, że ból może być wywoływany bardzo różnymi przyczynami. I dlatego środki na jego uśmierzenie, albo nawet wyeliminowanie, powinny być także różne.

Czytaj dalej

Cukier - biała śmierć

Białą śmiercią często nazywa się kokainę. Ale cukier też może być groźny, a "zażywają" go praktycznie wszyscy. Przypisanie mu miana białej śmierci nie jest wcale przesadą, bo chorują od niego miliony ludzi i wielu z nich umiera.

Czytaj dalej

Mocne postanowienia noworoczne

Postanowienia robi się na Nowy Rok. Czy po trzech tygodniach coś jeszcze z nich zostało? Zrób postanowienia, których uda ci się dotrzymać.

Czytaj dalej

Jak pielęgnować ciało zimą.

Zima to bardzo wymagający okres dla naszego ciała. Nie tylko łatwo się przeziębić, ale też nasza skóra narażona jest na ekstremalne warunki. Można się im przeciwstawiać, a przy okazji fundować sobie także chwilę relaksu.

Czytaj dalej

Święta bez obciążania watroby

Święta to wypoczynek, ale nie dla wątroby. Ona pracuje wtedy jak nigdy, bo to czas obfitych i niezbyt zdrowych posiłków. Warto o niej pomyśleć teraz, żeby nie martwić się nią w przyszłości.

Czytaj dalej

Masaż kobido i inne rodzaje

Masaż jest dobry na wszystko. Pomaga w leczeniu, rehabilitacji, korzystają z niego sportowcy. Ma oczywiście także właściwości relaksujące. Ale rodzajów masażu jest wiele. W zależności od tego, co jest nam potrzebne, trzeba wybrać właściwy.

Czytaj dalej

Menopauza i andropauza, czyli okres przekwitania kobiet i mężczyzn

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni przeżywają okres przekwitania. Inaczej wygląda on u obydwu płci, ale warto wiedzieć, co w każdym przypadku oznacza. Bo wpływa na nasz organizm, czasem nawet silnie. Przeczytaj jak sobie z tym radzić, nie tylko w tym okresie, ale także po jego przejściu, a nawet przed jego nadejściem.

Czytaj dalej

Jesienna pielęgnacja skóry

Jesień to specyficzna pora roku, wymaga więc także specyficznej pielęgnacji cery. Szczególnie, że po lecie może ona być w stanie wymagającym zadbania. Warto wiedzieć, jakie kosmetyki zastosować i jak one oddziałują w tym okresie na różne rodzaje cery. Te informacje przydadzą się także zimą.

Czytaj dalej

Jesienno-zimowe dbanie o siebie

W ubiegłym tygodniu mieliśmy chyba już ostatnie ciepłe dni w tym roku, czas więc pomyśleć o kolejnych porach roku. Trzeba się do nich odpowiednio dostosować i nie forsować przesadnego hartowania się. Spacery bez względu na pogodę są dobre, ale nie można zaniedbywać ciepłego ubierania się. Zdrowa herbata ze zdrowymi dodatkami też pomoże, podobnie jak relaks i wysypianie się.

Czytaj dalej

Chronofarmakologia czyli leczenie według zegara okołodobowego

Chronofarmakologia - to brzmi bardzo skomplikowanie. W rzeczywistości jest bar- dzo zrozumiałym i niezwykle fascynującym tematem. Organizm człowieka funkcjonuje w rytmie dobowym, co w dzisiejszych czasach jest lekceważone. Tymczasem dostosowanie do tego rytmu choćby przyjmowania witamin daje doskonałe rezultaty.

Czytaj dalej

Jakość, a nie ilość

Reklamy atakują nas wielką liczbą przeróżnych kosmetyków. Każdy ma w czymś pomagać, często w tym samym, co wiele innych preparatów. Chciałoby się spróbować każdego, ale byłby to błąd. Nawet duży błąd i wcale nie chodzi o wydanie pieniędzy. Wydanie sporej kwoty na kosmetyki może dać dobre efekty, ale pod warunkiem, że postawi się na ich jakość, a nie ilość.

Czytaj dalej

Czy mężczyźni dbają o zdrowie?

Często mówi się, że mężczyźni unikają lekarzy. Nikt oczywiście nie lubi chorować, ale w tym przypadku chodzi o badania profilaktyczne. A takie potrzebne są również kobietom. Podobnie jest z dbaniem o zdrowie w ogóle, przez stosowanie odpowiedniej diety i ćwiczeń.

Czytaj dalej

Włosy podkreślają naszą urodę

Każda kobieta wie, jak ważne dla jej urody są włosy. Tymczasem z wiekiem włosy wypadają. Trzeba więc o nie dbać, m.in. za pomocą odpowiedniej diety, a także stosując środki bezpośredniej higieny.

Czytaj dalej

Dłonie - co o nas mówią?

Pokaż mi swoje dłonie, a powiem ci kim jesteś. Tak kiedyś mówiło się w sytuacji odgadywania czyjegoś statusu społecznego, a w późniejszych czasach wykonywanego zawodu. Ale i dzisiaj warto zwrócić uwagę na swoje dłonie, bo wiele o nas mówią.

Czytaj dalej

Na ratunek nogom

Nogi nas noszą przez cały dzień. Jeżeli czujemy się zmęczeni, nasze nogi mają prawo do największego zmęczenia. Powinniśmy więc o nie dbać w szczególny sposób. Nie sprzyja jednak temu współczesny tryb życia. Jest często siedzący, a jeżeli już chodzimy, to przeciążamy nogi nadwagą. Przeczytaj o najpopularniejszych problemach z nogami i jak sobie z nimi radzić.

Czytaj dalej

Strona 1 z 3