Jakość, a nie ilość

Reklamy atakują nas wielką liczbą przeróżnych kosmetyków. Każdy ma w czymś pomagać, często w tym samym, co wiele innych preparatów. Chciałoby się spróbować każdego, ale byłby to błąd. Nawet duży błąd i wcale nie chodzi o wydanie pieniędzy. Wydanie sporej kwoty na kosmetyki może dać dobre efekty, ale pod warunkiem, że postawi się na ich jakość, a nie ilość.

Czytaj dalej

Czy mężczyźni dbają o zdrowie?

Często mówi się, że mężczyźni unikają lekarzy. Nikt oczywiście nie lubi chorować, ale w tym przypadku chodzi o badania profilaktyczne. A takie potrzebne są również kobietom. Podobnie jest z dbaniem o zdrowie w ogóle, przez stosowanie odpowiedniej diety i ćwiczeń.

Czytaj dalej

Włosy podkreślają naszą urodę

Każda kobieta wie, jak ważne dla jej urody są włosy. Tymczasem z wiekiem włosy wypadają. Trzeba więc o nie dbać, m.in. za pomocą odpowiedniej diety, a także stosując środki bezpośredniej higieny.

Czytaj dalej

Dłonie - co o nas mówią?

Pokaż mi swoje dłonie, a powiem ci kim jesteś. Tak kiedyś mówiło się w sytuacji odgadywania czyjegoś statusu społecznego, a w późniejszych czasach wykonywanego zawodu. Ale i dzisiaj warto zwrócić uwagę na swoje dłonie, bo wiele o nas mówią.

Czytaj dalej

Na ratunek nogom

Nogi nas noszą przez cały dzień. Jeżeli czujemy się zmęczeni, nasze nogi mają prawo do największego zmęczenia. Powinniśmy więc o nie dbać w szczególny sposób. Nie sprzyja jednak temu współczesny tryb życia. Jest często siedzący, a jeżeli już chodzimy, to przeciążamy nogi nadwagą. Przeczytaj o najpopularniejszych problemach z nogami i jak sobie z nimi radzić.

Czytaj dalej

Woda - bez niej ani rusz

W upalne dni szczególnie doceniamy potrzebę zaspokajania pragnienia. Ale woda w odpowiedniej ilości jest nam potrzebna również w chłodniejsze dni. Odwodnienie to poważny problem, warto więc wiedzieć, jak mu zapobiegać. Czy naprawdę musimy pić samą wodę?

Czytaj dalej

Czas nad ocean, naturalne uzdrowisko

Upały w ubiegłym tygodniu spowodowały, że wielu z nas chętnie pojechałoby nad ocean. Ale wyjazd nad ocean jest dobry bez względu na pogodę, a nawet porę roku. Bo jest wspaniały dla zdrowia i urody, o czym piszemy dziś w rubryce "Dla zdrowia i urody".

Czytaj dalej

Jak szkodzi alkohol?

Pijąc alkohol, wołamy czasem: "Na zdrowie". Albo mówimy wręcz, że wypijemy "jednego dla zdrowia". Te hasła są mocno mylące. Alkohol generalnie szkodzi i to nie tylko pod postacią wódki czy innych mocnych trunków.

Czytaj dalej

Twój pierwszy siwy włos

Pierwszy siwy włos przyjmowany jest zwykle z pewnym niepokojem. Uznawany jest bowiem za objaw starzenia się. Ale siwizna pojawia się z różnych powodów, a więc także w różnym wieku. Do pewnego stopnia można jej zapobiegać. Ale gdy się już pojawi, też warto wiedzieć, jak ją traktować.

Czytaj dalej

Oleje roślinne w kosmetyce

Olejki w kosmetyce mają bardzo wiele funkcji. Co ciekawe, można stosować zwykłe oleje roślinne i korzystać z ich naturalnych właściwości. Warto wiedzieć, które z nich mogą być w naszym przypadku najbardziej przydatne.

Czytaj dalej

Po co nam kwas hialuronowy?

O tym kwasie z pewnością wszyscy słyszeli. Stosowany jest do zabiegów kosmetycznych, ale także i medycznych. Jego obecność w naszym organizmie jest niezbędna. Przeczytaj dlaczego i co się dzieje, gdy zaczyna nam go brakować.

Czytaj dalej

Diagnoza: alergia

Wiosna jest piękną porą roku, ale dla wielu alergików jednocześnie bardzo męczącą. Alergia to jednak nie tylko wrażliwość na pyłki kwiatowe. Jej przyczyn może być wiele i coraz większa grupa Amerykanów je odczuwa. Bo alergia może pojawić się w każdym wieku.

Czytaj dalej

Ale jaja z tym cholesterolem

Na Wielkanoc zajadaliśmy się pewnie jajkami, ale być może niektórzy wstrzymywali się z ich spożywaniem. Powszechnie uważa się bowiem, że mogą zaszkodzić osobom, mającym problem z cholesterolem. Ale powszechne opinie o cholesterolu i szkodliwości jajek nie są do końca prawdziwe. Tak naprawdę jajek wcale nie musimy się obawiać.

Czytaj dalej

Co słychać? Dziękuję, świetnie!

Amerykanie znani są z tego, że zawsze mówią, że u nich wszystko jest OK. Nie ma się z tego co śmiać. Pozytywne nastawienie jest bardzo ważne.

Czytaj dalej

Interakcje leków z żywnością

W dzisiejszych czasach zażywamy coraz więcej leków. Nawet ludzie młodzi robią to często. Lekarze przestrzegają przed mieszaniem różnych leków, ale bardzo rzadko mówi się o ich reagowaniu ze zwykłą żywnością.

Czytaj dalej

Strona 1 z 2