Taniej jest wynajmować czy lepiej kupić dom?

Odpowiedź na tytułowe pytanie nie jest łatwa. Jest jednak możliwa po analizie danych. Dokonała jej firma prowadząca bazę danych nieruchomości i odpowiedzi udzieliła. Brzmi ona w skrócie: to zależy gdzie.

Czytaj dalej

USA eksportują gaz i wracają do węgla

Sukces Stanów Zjednoczonych, jakim jest opanowanie technologii wydobycia gazu łupkowego, staje się ekologiczną porażką. Amerykanie zaczęli gaz eksportować i za oceanem dostają za niego wyższą cenę. Dlatego węgiel w USA znów stał się konkurencyjny.

Czytaj dalej

Krachu na rynku domów nie będzie

Obawy przed załamaniem na rynku nieruchomości dręczą właścicieli domów od dawna. Sposób, w jaki rynek się schładza wskazuje jednak, że powtórki z roku 2008 raczej nie będzie.

Czytaj dalej

Dolar po 4 złote i inne wiadomości giełdowe

Dolar nagle zdrożał i przebił już granicę 4 złotych. Wszystko przez bardzo wysoką inflację w USA. Przekroczyła aż 6%. A na giełdzie w Nowym Jorku potężne straty Tesli. Ale Elon Musk jest ciągle najbogatszy.

Czytaj dalej

Rewelacyjny sukces firmy Trumpa i inne wiadomości z giełdowe

Przeczytaj, jak nowa firma Donalda Trumpa pozwoliła w tym tygodniu zarobić inwestorom. Akcje poszły w górę aż pięciokrotnie w ciągu jednego dnia! A w ciągu dwóch dni - ponad dziewięciokrotnie!

Czytaj dalej

Podatkowe porozumienie świata i inne wiadomości giełdowe

W informacjach giełdowych napisaliśmy w ostatnim numerze "abecadła" o porozumieniu 136 państw świata o wprowadzeniu wspólnych przepisów podatkowych dla dużych koncernów międzynarodowych.

Czytaj dalej

Tydzień na giełdzie

Informacje z ostatniego tygodnia, co działo się z kursem złotówki w stosunku do dolara, wiadomości z Wall Street oraz z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czytaj dalej

Zmiana w przepisach obniżyła oprocentowanie pożyczek na dom

Ceny domów ciągle rosną, ale przynajmniej oprocentowanie kredytów nagle zmalało. To efekt dość nieoczekiwanej zmiany przepisów. Tańsze stały się nie tylko pożyczki na kupno domu, ale także ich przefinansowanie. Miliony Amerykanów jednak z tego nie korzystają.

Czytaj dalej

Zainwestuj drobne pieniądze

Inwestowanie na giełdzie nie jest tylko dla milionerów. Dziś akcje mogą kupować nawet ludzie bez większych oszczędności. Wystarczą drobne monety albo odpowiedni program na telefon.

Czytaj dalej

Zamiast iść do pracy, Amerykanie otwierają własne biznesy

Epidemia Covid-19 w USA wywołała ogromny kryzys. Gwałtownie wzrosło bezrobocie, a właścicielom domów zajrzało w oczy widmo ich utraty. Teraz okazuje się, że miliony Amerykanów otwierają biznesy. A posiadacze domów zyskali dostęp do większych kredytów.

Czytaj dalej

Biliony dolarów deficytu, wydatków, dochodów państwa i... przyrostu wartości domów

Rekordy bije deficyt budżetowy, liczony już w bilionach dolarów, choć do końca roku jeszcze daleko. A planowane są kolejne wydatki, więc do bilionowego deficytu trzeba się przyzwyczaić. Cieszą się natomiast właściciele domów, bo wartość ich nieruchomości wzrosła także o biliony dolarów.

Czytaj dalej

Amerykanie wolą inwestować w domy niż na giełdzie

Kupno domu to wielka inwestycja. Dla większości ludzi największa, jakiej w życiu dokonują. Polacy w Ameryce chętnie domy kupują. Jak popularna jest ta inwestycja wśród Amerykanów, zbadał bank centralny FED.

Czytaj dalej

Droższe domy, samochody, jedzenie, ceny biją rekordy - inflacja ruszyła

Ekonomiści to przewidywali, a bank centralny uspokaja, że problem jest tylko chwilowy. Ceny poszły w górę i w przypadku domów i samochodów biją rekordy. Ale chętnych do kupna i tak nie brakuje.

Czytaj dalej

Podróże latem będą droższe

Minął rok od dnia, gdy ceny ropy były ujemne. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Departament Energii przewiduje, że benzyna będzie coraz droższa.

Czytaj dalej

Toys "R" Us znów otworzy sklepy

Po raz pierwszy od ponad 60 lat, w Stanach Zjednoczonych nie ma żadnej sieci sklepów wyłącznie z zabawkami. Życie nie znosi jednak pustki, a tym bardziej rynek o dużym popycie. Znaleźli się więc tacy, którzy znowu zainwestują w słynną markę Toys "R" Us.

Czytaj dalej

Strona 1 z 3