Rewelacyjny sukces firmy Trumpa i inne wiadomości z giełdowe

Przeczytaj, jak nowa firma Donalda Trumpa pozwoliła w tym tygodniu zarobić inwestorom. Akcje poszły w górę aż pięciokrotnie w ciągu jednego dnia! A w ciągu dwóch dni - ponad dziewięciokrotnie!

Czytaj dalej

Podatkowe porozumienie świata i inne wiadomości giełdowe

W informacjach giełdowych napisaliśmy w ostatnim numerze "abecadła" o porozumieniu 136 państw świata o wprowadzeniu wspólnych przepisów podatkowych dla dużych koncernów międzynarodowych.

Czytaj dalej

Zmiana w przepisach obniżyła oprocentowanie pożyczek na dom

Ceny domów ciągle rosną, ale przynajmniej oprocentowanie kredytów nagle zmalało. To efekt dość nieoczekiwanej zmiany przepisów. Tańsze stały się nie tylko pożyczki na kupno domu, ale także ich przefinansowanie. Miliony Amerykanów jednak z tego nie korzystają.

Czytaj dalej

Zainwestuj drobne pieniądze

Inwestowanie na giełdzie nie jest tylko dla milionerów. Dziś akcje mogą kupować nawet ludzie bez większych oszczędności. Wystarczą drobne monety albo odpowiedni program na telefon.

Czytaj dalej

Zamiast iść do pracy, Amerykanie otwierają własne biznesy

Epidemia Covid-19 w USA wywołała ogromny kryzys. Gwałtownie wzrosło bezrobocie, a właścicielom domów zajrzało w oczy widmo ich utraty. Teraz okazuje się, że miliony Amerykanów otwierają biznesy. A posiadacze domów zyskali dostęp do większych kredytów.

Czytaj dalej

Biliony dolarów deficytu, wydatków, dochodów państwa i... przyrostu wartości domów

Rekordy bije deficyt budżetowy, liczony już w bilionach dolarów, choć do końca roku jeszcze daleko. A planowane są kolejne wydatki, więc do bilionowego deficytu trzeba się przyzwyczaić. Cieszą się natomiast właściciele domów, bo wartość ich nieruchomości wzrosła także o biliony dolarów.

Czytaj dalej

Amerykanie wolą inwestować w domy niż na giełdzie

Kupno domu to wielka inwestycja. Dla większości ludzi największa, jakiej w życiu dokonują. Polacy w Ameryce chętnie domy kupują. Jak popularna jest ta inwestycja wśród Amerykanów, zbadał bank centralny FED.

Czytaj dalej

Droższe domy, samochody, jedzenie, ceny biją rekordy - inflacja ruszyła

Ekonomiści to przewidywali, a bank centralny uspokaja, że problem jest tylko chwilowy. Ceny poszły w górę i w przypadku domów i samochodów biją rekordy. Ale chętnych do kupna i tak nie brakuje.

Czytaj dalej

Podróże latem będą droższe

Minął rok od dnia, gdy ceny ropy były ujemne. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Departament Energii przewiduje, że benzyna będzie coraz droższa.

Czytaj dalej

Toys "R" Us znów otworzy sklepy

Po raz pierwszy od ponad 60 lat, w Stanach Zjednoczonych nie ma żadnej sieci sklepów wyłącznie z zabawkami. Życie nie znosi jednak pustki, a tym bardziej rynek o dużym popycie. Znaleźli się więc tacy, którzy znowu zainwestują w słynną markę Toys "R" Us.

Czytaj dalej

Fed zapowiada inflację, ale się jej nie boi

Biliony wydrukowanych dolarów na pakiety stymulacyjne grożą inflacją. Jak będzie duża? Bank centralny uspokaja, że dużej inflacji w Ameryce nie było od 40 lat. Ale przyznaje, że teraz na pewno wzrośnie.

Czytaj dalej

Ceny benzyny poszły w górę i pójdą jeszcze bardziej

Cena benzyny wpływa na wszystko. Nie tylko na koszt naszych przejazdów, ale na każdy produkt i usługę. W 2020 roku cena ta była niższa ze względu na pandemię. Ale teraz już rośnie i to dość szybko.

Czytaj dalej

Walka cłami nie przyniosła efektu

Amerykanie mają w handlu z resztą świata ogromny deficyt - więcej kupują niż sprzedają. Prezydent Trump próbował to zmienić wprowadzając cła. Nie udało się. Dziś problem jest jeszcze większy.

Czytaj dalej

Jak wygląda przeciętny amerykański budżet - cz. 1/2

Pieniądze może liczyć ten, kto je posiada. Ale prawdziwe jest też stwierdzenie, że kto liczy pieniądze, ten je ma.

Czytaj dalej

Jak wygląda przeciętny amerykański budżet - cz. 2/2

Poznaj statystyczny budżet rodzinny i porównaj go do swojego.

Czytaj dalej

Strona 1 z 3