Trump wkroczył na giełdę

Giełdę obserwowali w minionym tygodniu nie tylko inwestorzy. Zaciekawienie budziła spółka medialna Donalda Trumpa.

Czytaj dalej

Inflacja zniszczyła menu McDonald'sa

Inflacja to rosnące ceny, czego oczywiście nie lubimy. Ale jest to także problem dla biznesów, które muszą je podwyższać. Szczególnie gdy ich produkty przygotowane zostały tak, aby mieściły się w określonej granicy cenowej. Kłopot mają na przykład tanie sklepy 1-dolarowe, ale także wielkie korporacje, jak McDonald's.

Czytaj dalej

Amerykanie niezadowoleni z dobrych wyników

Inflacja w USA została sprowadzona do niskiego poziomu, a inne wskaźniki ekonomiczne są też dobre. Ale Amerykanie nie są zadowoleni z sytuacji gospodarczej kraju.

Czytaj dalej

Samochody mają spalać mniej

Współczesne samochody są znacznie bardziej oszczędne niż dawniej. Postęp wymusza nie tylko konkurencja, ale i normy narzucane przez państwową administrację. Ale producenci walczą z podnoszeniem norm twierdząc, że wcale nie dają one dobrych rezultatów.

Czytaj dalej

Coca-cola w kartonie

Ekologiczne dążenia widać dzisiaj wszędzie. Bo wszędzie można poczynić postęp w tej dziedzinie. Czasem wydaje się niewielki, ale przemnożony przez miliony produktów, w których jest zastosowany, okazuje się sporym zyskiem.

Czytaj dalej

Co znaczy "Made in USA"?

Napis "Made in USA" znajdywany na etykietkach produktów wydaje się być zrozumiały. Znają go nawet mieszkańcy innych państw. Większość Amerykanów uważa, że wie, co oznacza. W rzeczywistości sprawa nie jest wcale prosta, szczególnie w przypadku żywności. Dlatego Departament Rolnictwa zmienia przepisy w tej kwestii, aby napis znaczył to, czego wszyscy się spodziewają.

Czytaj dalej

Ile kosztuje stojący samochód

Nawet mało używany samochód może sporo kosztować w utrzymaniu. I nie chodzi tylko o to, że wraz z wiekiem traci na wartości. Stary samochód, którego utrata wartości już właściwie nie dotyczy, też wymaga opłat, nawet gdy tylko stoi przed domem.

Czytaj dalej

Domy ciągle drożeją, ale wolniej

Wielu czeka na pęknięcie bańki na rynku nieruchomości. Ale ceny wciąż idą w górę. Trend jest jednak coraz słabszy i wygląda na to, że sytuacja się normalizuje.

Czytaj dalej

Taniej jest wynajmować czy lepiej kupić dom?

Odpowiedź na tytułowe pytanie nie jest łatwa. Jest jednak możliwa po analizie danych. Dokonała jej firma prowadząca bazę danych nieruchomości i odpowiedzi udzieliła. Brzmi ona w skrócie: to zależy gdzie.

Czytaj dalej

USA eksportują gaz i wracają do węgla

Sukces Stanów Zjednoczonych, jakim jest opanowanie technologii wydobycia gazu łupkowego, staje się ekologiczną porażką. Amerykanie zaczęli gaz eksportować i za oceanem dostają za niego wyższą cenę. Dlatego węgiel w USA znów stał się konkurencyjny.

Czytaj dalej

Krachu na rynku domów nie będzie

Obawy przed załamaniem na rynku nieruchomości dręczą właścicieli domów od dawna. Sposób, w jaki rynek się schładza wskazuje jednak, że powtórki z roku 2008 raczej nie będzie.

Czytaj dalej

Dolar po 4 złote i inne wiadomości giełdowe

Dolar nagle zdrożał i przebił już granicę 4 złotych. Wszystko przez bardzo wysoką inflację w USA. Przekroczyła aż 6%. A na giełdzie w Nowym Jorku potężne straty Tesli. Ale Elon Musk jest ciągle najbogatszy.

Czytaj dalej

Rewelacyjny sukces firmy Trumpa i inne wiadomości z giełdowe

Przeczytaj, jak nowa firma Donalda Trumpa pozwoliła w tym tygodniu zarobić inwestorom. Akcje poszły w górę aż pięciokrotnie w ciągu jednego dnia! A w ciągu dwóch dni - ponad dziewięciokrotnie!

Czytaj dalej

Tydzień na giełdzie

Informacje z ostatniego tygodnia, co działo się z kursem złotówki w stosunku do dolara, wiadomości z Wall Street oraz z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Czytaj dalej

Biliony dolarów deficytu, wydatków, dochodów państwa i... przyrostu wartości domów

Rekordy bije deficyt budżetowy, liczony już w bilionach dolarów, choć do końca roku jeszcze daleko. A planowane są kolejne wydatki, więc do bilionowego deficytu trzeba się przyzwyczaić. Cieszą się natomiast właściciele domów, bo wartość ich nieruchomości wzrosła także o biliony dolarów.

Czytaj dalej

Strona 1 z 3