Fizjoterapia i aktywność ratunkiem na siedzący tryb życia

Człowiek współczesny ma mało ruchu. Stworzył sobie życie tak bardzo wygodne, że nie za bardzo musi się wysilać. Ale to obróciło się przeciwko niemu i ma wiele problemów ze swoim ciałem. Na szczęście aktywnością, ale też i fizjoterapią można sobie pomóc. I co najważniejsze, na takie działania nigdy nie jest za późno. Pomogą nawet osobom w zaawansowanym wieku.

Czytaj dalej

Choroby skóry - co warto wiedzieć

Problemów ze skórą może być wiele - od swędzenia po nieuleczalne choroby. Dobrze jest wiedzieć, na jakie objawy zwracać uwagę i jak na nie reagować.

Czytaj dalej

Uzależnienie od cukru

Cukier nazywany jest białą śmiercią. Warto jednak wiedzieć, że są różne rodzaje cukru i w różny sposób oddziałują one na nasz organizm. Czy faktycznie cukier potrafi uzależniać jak narkotyki? Czy działa podobnie jak one na nasz mózg? Wiedza na temat działania cukru i tego, co robi z naszym organizmem, pomoże w kontroli niepożądanych efektów.

Czytaj dalej

Joga twarzy czyli masaże poprawiające urodę

Joga kojarzy się z trudnymi ćwiczeniami, które wymagają rozciągnięcia i sprawnego ciała. Ale joga może też oznaczać masaże, które może wykonać każdy i uzyskać pożądany efekt.

Czytaj dalej

Badania genetyczne - czy warto je robić?

Badania genetyczne często kojarzą się ze sprawdzaniem ojcostwa. Ale dzisiejsza medycyna korzysta z nich w znacznie szerszym zakresie. Pozwala m.in. określić ryzyko zachorowania na określone choroby. Rodzajów badań tego typu jest bardzo dużo. Można je wykonywać na każdym etapie życia, poczynając od płodu.

Czytaj dalej

Twarz z pajączkami (teleangiektazjami)

Małe, czerwone "żyłki" na skórze pojawiają się nam w różnych miejscach. Często na twarzy, co potrafi być frustrujące. Czym są niechciane pajączki i czy można coś z nimi zrobić, przeczytaj w dzisiejszej rubryce "Dla zdrowia i urody".

Czytaj dalej

Nieswoiste zapalenie jelit

Zapewne niewielu ludzi wie, co to jest nieswoiste zapalenie jelit. Ale to nie znaczy, że jest to coś wyjątkowo rzadkiego. Albo że nie ma się czym przejmować. Wręcz przeciwnie, dobrze jest wiedzieć czym są choroby określane jako IBD. Bo są trudne do zdiagnozowania, więc własne obserwacje mogą pomóc.

Czytaj dalej

Czy śniadanie to najważniejszy posiłek dnia?

Z pewnością wiele osób słyszało twierdzenie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Czy wiemy jednak, na czym to polega? I przede wszystkim, jak taki posiłek powinien wyglądać. Bo nie ulega wątpliwości, że pierwszy posiłek dnia ma niebagatelny wpływ na nasz organizm. Ważne jest nie tylko, co w nim sobie serwujemy, ale także o której godzinie go jemy.

Czytaj dalej

Komu potrzebne są suplementy diety?

Sprzedaż suplementów diety to ogromny biznes. Reklamy zachęcają do przyjmowania najróżniejszych tabletek. Czy wszystkie są nam potrzebne? Warto wiedzieć, jakich dodatków do diety potrzebujemy i jak je pozyskiwać.

Czytaj dalej

Czy opalanie jest zdrowe?

Może nie wszyscy lubią wylegiwać się na plaży i wygrzewać na słońcu. Ale zapewne większość kobiet docenia piękną opaleniznę, którą pobyt na słońcu może zapewnić. Warto jednak wiedzieć, że promienie słoneczne to zespół różnych promieni, które w różny sposób oddziałują na naszą skórę. I że tak naprawdę nie ma kosmetyków, które dawałyby stuprocentową ochronę przed szkodliwym działaniem tych promieni.

Czytaj dalej

Serce - bardzo pracowity organ

Serce kojarzone jest często z uczuciami. Zapewne nie wszyscy wiedzą, że nie jest to pozbawione podstaw. Ale wszyscy powinni pamiętać, że serce bardzo ciężko dla nas pracuje. Jest bardzo silnym organem, ale mimo to powinniśmy o nie dbać.

Czytaj dalej

Dlaczego pali nas w przełyku?

To nieprzyjemne uczucie, często nazywane zgagą, jest powszechnie znane. I równie powszechnie lekceważone. Tymczasem może być objawem poważnych problemów. Ale nawet jeżeli jest to po prostu zgaga, ładniej określana jako refluks, warto wiedzieć, jak na nią reagować. I na pewno także nie lekceważyć.

Czytaj dalej

Blizny - jak z nimi walczyć?

Blizny potrafią dość łatwo powstawać, a szpecą ciało przez całe życie. Można na przykład oparzyć się zwykłą parą wodną z czajnika. Jeżeli odpowiednio nie zareagujemy, może powstać blizna. Warto więc wiedzieć, czym naprawdę są blizny i jak zapobiegać ich powstawaniu. Można też walczyć z posiadanymi już skazami naszej skóry.

Czytaj dalej

Mikroplastik na naszym talerzu

Do plastiku przy posiłku jesteśmy przyzwyczajeni. Kubek na kawę, styropianowy talerzyk czy plastikowe sztućce to codzienność. Ale plastik plastikowi nierówny. Sprawdź, którego należy się wystrzegać.

Czytaj dalej

Z potem zrób coś teraz

Pocimy się wszyscy i jest to naturalny - i potrzebny - proces. Ale bywa, że potrafi przeszkadzać, szczególnie osobom, które pocą się obficie. I choć sam pot nie ma zapachu, efekty jego działania są wyczuwalne. Jeżeli chcemy je ograniczyć, warto wiedzieć, jaki jest mechanizm wydzielania potu i sposoby na jego blokowanie.

Czytaj dalej

Strona 1 z 4