Pieniądze na policjantów

W Departamencie Sprawiedliwości działa biuro o wymownej nazwie COPS (Community Oriented Policing Services). Powstało jeszcze w czasie prezydentury Billa Clintona, w 1994 roku. Jego celem jest wspieranie lokalnych komisariatów, szczególnie tam, gdzie przestępczość jest problemem.

Takie miejsca są również w New Jersey. Pieniądze od biura dostało w tym roku m.in. siedem miast położonych w północnej części stanu.

Poinformował o tym w specjalnym oświadczeniu demokratyczny legislator stanu New Jersey, Bill Pascrell Jr. (członek izby niższej stanowego kongresu w Trenton). Ogłosił przyznanie funduszy, aby lokalne władze mogły przyjąć do służby dodatkowych policjantów. Pascrell podkreślił, że dzięki pomocy Waszyngtonu poprawie ulegnie bezpieczeństwo mieszkańców miast w New Jersey.

Kwota dotacji przyznana miastom na północy stanu wynosi w sumie 4,1 miliona dolarów. Wśród siedmiu miast objętych tą pomocą jest Passaic, który ma otrzymać aż połowę z przyznanych ponad czterech milionów dolarów dotacji.

Policja w New Jersey dostanie pieniądze na zatrudnienie większej liczby policjantów.


Dwa miliony dolarów dla 70-tysięcznego Passaic pozwolą władzom tego miasta na zatrudnienie aż 16 nowych policjantów, na pełny etat. Na ulicach Passaic policjantów będzie więcej, a to ma obniżyć wskaźniki przestępczości.

Innymi miastami dofinansowanymi w ramach programu COPS na północy New Jersey są: Carlstadt, gdzie zatrudnionych zostanie pięciu nowych policjantów, Clifton (przybędzie tam sześciu funkcjonariuszy), Fairview i Haledon (po dwóch nowych mundurowych) oraz Little Ferry (przybędzie jeden policjant). Natomiast miasto Lodi otrzyma 94 tysiące dolarów dotacji w ramach COPS na specjalne szkolenie dla tamtejszych policjantów, w celu ćwiczenia technik deeskalacyjnych w przypadku konfrontacji.

Ta federalna dotacja pokrywa do 75% wynagrodzenia nowego policjanta przez okres do trzech lat i w dużym stopniu odciąża budżety samorządowe, z których finansowane jest utrzymanie miejscowej policji.

Pieniądze od biura COPS otrzymały także inne miasta w New Jersey. Najwięcej od władz federalnych dostało w tym roku Atlantic City. To turystyczne miasto, znane nie tylko w naszym stanie dzięki wielu kasynom, otrzymało aż 3,75 miliona na zatrudnienie dodatkowych 30 policjantów.

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!