"abecadło" nr 1839

Przeczytaj pierwszą stronę najnowszego numeru "abecadła" i zobacz o czym dziś piszemy. A w zakładce Ogłoszenia/NAJNOWSZE znajdziesz przykładowe (i wyróżnione) ogłoszenia z bieżącego numeru.

Czytaj dalej

Donald Trump ujawnia finanse

Finanse Donalda Trumpa wzbudają emocje od wielu lat. Teraz, jako kandydat w wyborach prezydenckich musiał złożyć deklarację finansową, ujawniając swoje zarobki i stan posiadania.

Czytaj dalej

Jak osądzić sędziego Sądu Najwyższego?

Sąd Najwyższy cieszy się w Stanach Zjednoczonych najwyższym autorytetem. Składa się z 9 sędziów, którzy zostają mianowani dożywotnio. Zachowanie jednego z nich wzbudza jednak wątpliwości natury etycznej.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1838

Najnowszy numer "abecadła" już w sklepach!

Czytaj dalej

Tesla w sądzie za podglądanie

Tesla odniosła spektakularny sukces na rynku motoryzacyjnym. Wręcz go zrewolucjonizowała. Ale nowoczesne rozwiązania pociągają za sobą ryzyko nieprzewidzianych efektów.

Czytaj dalej

Specyficzna demokracja USA

Demokracja w USA nie jest tak krystaliczna, jak się powszechnie twierdzi. W Konstytucji Stanów Zjednoczonych są zapisy, które powodują, że władza nie zawsze jest w rękach ludu. Demokracja musi często opierać się na rozsądku rządzących.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1837

Przeczytaj pierwszą stronę najnowszego numeru i zobacz przykładowe Ogłoszenia w rubryce NAJNOWSZE.

Czytaj dalej

Najwięcej ludzi opuszcza New Jersey

Każdy stan doświadcza migracji ludności. Jedni przyjeżdżają, inni wyjeżdżają. Ale New Jersey jest stanem, gdzie stosunek wyjeżdżających do wjeżdżających jest największy w USA.

Czytaj dalej

Lecimy na Księżyc

Lądowanie na Księżycu w 1969 roku było historycznym wydarzeniem. Teraz lądowanie tam będzie znów celebrowane, bo wydarzy się pierwszy raz od ponad pół wieku.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1836

WESOŁYCH ŚWIĄT życzy "abecadło". Przeczytaj pierwszą stronę najnowszego numeru i zobacz przykładowe Ogłoszenia w rubryce NAJNOWSZE.

Czytaj dalej

Czy kongresman może się dorobić?

Pieniądze polityków zawsze budzą emocje. W Stanach Zjednoczonych kongresmani są zwykle bardzo bogaci. Ale na przykładzie młodej kongresmanki, która przed wyborami była niezamożna, można zobaczyć, czy na pracy w Kongresie można się dorobić.

Czytaj dalej

Lekarstwo na starość?

Wielkie odkrycia są często dokonywane zupełnie przypadkiem. Podobnie jest tym razem, choć zastosowane preparaty przypadkiem nie powstały. Zbiegiem okoliczności było jednak ich połączenie.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1835

Przeczytaj pierwszą stronę "abecadła" i zobacz przykładowe Ogłoszenia w rubryce NAJNOWSZE. Kup papierowe wydanie, aby przeczytać resztę artykułów i wszystkie bieżące Ogłoszenia.

Czytaj dalej

Przewaga życia na wsi

Nie ulega wątpliwości, że życie na wsi wygląda inaczej niż w mieście. Tak jest również w Ameryce. Kongresmanka z Kolorado przekonuje natomiast o wyższości życia na wsi. Na dowód przytacza statystyki i przykład swojej własnej rodziny.

Czytaj dalej

Czy Donald Trump będzie aresztowany?

Od tygodnia trwa oczekiwanie na decyzję ławy przysięgłych w sprawie ewentualnego aresztowania byłego prezydenta Donalda Trumpa. Sprawa jest bezprecedensowa i budzi ogromne emocje.

Czytaj dalej

Strona 1 z 8