Posłuszny mieszkaniec

Władze amerykańskich miast mają prawo regulować zasady parkowania pojazdów nie tylko na ulicach, ale także na prywatnych posesjach. Przekonał się o tym Etienne Constable, który otrzymał w tej sprawie urzędowe pismo.

Władze 32-tysięcznego miasta Seaside w Kalifornii poinformowały go, że lokalne przepisy nakazują, aby duże pojazdy stojące przy domu nie były widoczne z ulicy. Tymczasem mieszkaniec tego nadmorskiego miasta był właścicielem dużej łodzi. Władze nakazały mu ukrycie łodzi za płotem.

Etienne Constable przyznaje, że bardzo zdenerwował się listem i chciał w miejskim ratuszu zrobić awanturę. Jednak jak sam o sobie mówi, nie jest osobą łamiącą prawo. Gdy uspokoił się, postanowił wypełnić nakaz władz miejskich. Opowiada teraz, że pomyślał wówczas: "Zrobię, czego chcą, ale nie zamierzam zrobić tego tak, jak oni chcą".

I rzeczywiście, sposób wypełnienia miejskiego przepisu był wyjątkowy. Constable wybudował płot o wysokości 6 stóp (1,8 m), który zasłonił jego łódź. Po skonsultowaniu się ze swoimi sąsiadami, wykonał jednak jeszcze dodatkową pracę. Zatrudnił artystę malarza, który specjalizuje się w muralach. Artysta namalował na płocie - drewnianej bramie, za którą stoi łódź - bardzo realistyczny obraz... tej właśnie łodzi.

Artysta zadbał o każdy szczegół. Na płocie namalowana jest nie tylko łódź umieszczona na przyczepie, ale także drzewa rosnące wzdłuż podjazdu, fragment domu, a nawet skrzydło otwartej bramy. Efekt jest taki, że ktoś przechodzący ulicą może być przekonany, że widzi łódź stojącą w otwartej bramie płotu.

Ale formalnie, przepis został spełniony, bo łódź stoi ukryta za płotem. A obraz namalowany na płocie jest tylko złudzeniem, że nic się nie zmieniło i łódź dalej widać z ulicy.

Teoretycznie można więc przytoczyć powiedzenie, że wilk syty i owca cała. Władze miasta wyegzekwowały przepis, a mieszkaniec może cieszyć się widokiem swojej łodzi, gdy wraca do domu. Jego pomysłowy obraz stał się jednak bardzo popularny w internecie i władze miasta Seaside mogą czuć się ośmieszone. Nie jest więc wykluczone, że będą szukać kolejnego przepisu, z którym obraz na płocie nie jest zgodny.

Zdjęcie płotu można zobaczyć na Instagramie tygodnika Monterey County Weekly

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!