Senator nie chce mężczyzn

Senator reprezentujący w Waszyngtonie Alabamę wystąpił w radiowym programie sportowym Outkick Hot Mic, by zaatakować drużynę futbolu amerykańskiego ligi NFL ze stanu znajdującego się po przeciwnej stronie kraju.

Senator Tommy Tuberville zauważył bowiem, że w zespole cheerleaderek dopingujących drużynę Minnesota Vikings, pojawiło się dwóch mężczyzn. Tuberville był kiedyś trenerem futbolowej drużyny akademickiej Auburn Tigers i nie może pogodzić się z faktem, że grupa tańczących i prezentujących akrobatyczne numery osób nie składa się wyłącznie z dziewcząt.

70-letni senator zażądał od właścicieli i władz ligi NFL interwencji, pytając: "Co wy u diabła robicie?!" Uważa bowiem, że "ze sportu zabierana jest męskość".

- Tu nie chodzi tylko o dwie osoby będące męskimi cheerleaderkami - tłumaczy. - Chodzi o promowanie narracji, aby wstawić gender do sportu i pokazanie wszystkim, że będzie z niego po trochu zabierana męskość - stwierdził Tuberville. Dodał też, że tak się nie stanie na konserwatywnym południu kraju.

Zespoły cheerleaders coraz częściej mają w swoim gronie chłopców i mężczyzn. I wykonują coraz trudniejsze akrobacje.


Senator Tuberville tłumaczy, że Minnesota to "niebieski stan", czyli zdominowany przez demokratów. Zaatakował więc cały stan, mówiąc o panującym tam "socjalizmie" i "150 płciach". I powtórzył, że wierzy, iż do czegoś takiego nie dojdzie w południowych stanach.

Prowadzący program Outkick zauważyli jednak, że mężczyźni wśród cheerleaderek nie są niczym nowym. Zapewniają zwykle wsparcie przy siłowych akrobacjach. Przy coraz bardziej profesjonalizujących się zespołach chearleaderek i coraz bardziej zaawansowanych pokazach, stają się wręcz niezbędni.

Drużyna Los Angeles Rams ma ich w swoim zespole już od 2018 roku. Niewiele krócej także drużyna Baltimore Ravens. Natomiast zapewnienia senatora, że do takich sytuacji nie dojdzie na południu USA, są już nieaktualne.

Zespół cheerleaderek składający się z osób obu płci prezentuje na swojej stronie internetowej drużyna Auburn Tigers - ta sama, którą przez całą dekadę trenował senator Tommy Tuberville.

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!