Poplątane emocje

Poddawanie się emocjom jest często uznawane za słabość. Dość powszechnie uważa się, że kontrolowanie emocji polega na ich ukrywaniu, odcinaniu się od nich i nie reagowaniu na nie. Wszak decyzje podejmowane pod ich wpływem są złe. Do prawdziwego kontrolowania emocji potrzebne jest jednak ich poznanie i nauczenie się współżycia z nimi. Bo na pewno nie znikną.

Czytaj dalej

Sposoby na zbyt słodkie życie

Na świątecznych stołach i na Sylwestra zapewne nie brakowało makowca i innych ciast. Pozwalamy sobie na wiele słodkości, warto jednak wiedzieć, jak nasz organizm na nie reaguje i co możemy zrobić, aby mu pomóc.

Czytaj dalej

Chorzy z nadmiaru emocji

Życie we współczesnym świecie toczy się bardzo szybko. Nie mamy czasu na sen i odpoczynek, a kiedy pracujemy, jesteśmy pod stałą presją. Wszyscy wiemy, że to fatalnie wpływa na nasze zdrowie, choć pewnie nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo. Nie wiemy też, jak sobie z tym radzić.

Czytaj dalej

Bądź fit niezależnie od wieku

Fitness - czyli po polsku kondycja fizyczna lub dbałość o nią - jest modnym hasłem wśród młodych ludzi. Ale tak naprawdę dbałość o swoją sprawność dotyczy ludzi w każdym wieku. Przeczytaj, na czym polega w każdej dekadzie życia i na co powinni zwracać uwagę ćwiczący - od nastolatków do siedemdziesięciolatków.

Czytaj dalej

Zdrowy układ

Niewłaściwe nawyki żywieniowe kojarzą nam się przede wszystkim z zagrożeniem przytycia. Słusznie, ale przykre efekty są zwykle odczuwalne bardzo szybko. To burczenie w brzuchu, wzdęcia i wstydliwe gazy.

Czytaj dalej

Domowe uzdrowisko

Wcale nie trzeba jechać do sanatorium, żeby zafundować sobie uzdrowiskowe kuracje. Wiele możemy zrobić we własnym domu i to za niewielkie pieniądze. Pomożemy sobie w wielu dolegliwościach, a już na pewno poprawimy sobie samopoczucie.

Czytaj dalej

Migrena - zmora utrudniająca życie

Migrena często jest uważana za zwykły ból głowy. Tymczasem jest to choroba neurologiczna, która ma wiele przyczyn. Potrafi poważnie utrudniać życie, a w dodatku może być mylona z innymi chorobami.

Czytaj dalej

Śluz ślimaka jako kosmetyk

Technologia XXI wieku jest niezwykle zaawansowana, ale człowiek wciąż podpatruje naturę i odkrywa rzeczy, z których może skorzystać. Śluz ślimaka to jedno ze stosunkowo nowych odkryć, ale jakże wartościowe. Można też już dostać kosmetyki na nim bazujące.

Czytaj dalej

Menu nie z tej ziemi

Hasło "żywność modyfikowana genetycznie", a szczególnie skrót GMO ciągle straszą konsumentów. Prawda jest jednak taka, że wszyscy taką żywność powszechnie spożywamy. Co więcej, trudno sobie dzisiaj wyobrazić, żeby miało jej zabraknąć.

Czytaj dalej