Śluz ślimaka jako kosmetyk

Technologia XXI wieku jest niezwykle zaawansowana, ale człowiek wciąż podpatruje naturę i odkrywa rzeczy, z których może skorzystać. Śluz ślimaka to jedno ze stosunkowo nowych odkryć, ale jakże wartościowe. Można też już dostać kosmetyki na nim bazujące.

Czytaj dalej

Menu nie z tej ziemi

Hasło "żywność modyfikowana genetycznie", a szczególnie skrót GMO ciągle straszą konsumentów. Prawda jest jednak taka, że wszyscy taką żywność powszechnie spożywamy. Co więcej, trudno sobie dzisiaj wyobrazić, żeby miało jej zabraknąć.

Czytaj dalej

Stopy dodają urody

O urodę warto dbać od stóp do głów. Dosłownie. Dlatego ostatnio pisaliśmy o pięknych włosach, a dziś zachęcamy do zadbania o piękne stopy. To ważne również dla zdrowia. A zwykła satysfakcja pojawi się, gdy założymy odkryte buty lub trafimy na plażę.

Czytaj dalej

Uważne jedzenie

"Przy jedzeniu się nie gada" - to powiedzenie ma swoje uzasadnienie. Spożywanie posiłku jest na tyle ważne, że powinniśmy poświęcić mu maksymalną uwagę. W dzisiejszych czasach jesteśmy rozproszeni tak wieloma impulsami, że możemy nawet nie zauważyć, co jemy. A ma to fatalne skutki. Czas więc na uważne jedzenie.

Czytaj dalej

Pora na dobranoc - wieczorna pielęgnacja skóry.

Noc to czas odpoczynku. Odpoczywa nasz organizm, ale nie skóra. Dla niej to czas intensywnej regeneracji. Dlatego tak ważne jest, aby ją do tej pracy dobrze przygotować. Gdy stworzymy jej odpowiednie warunki, efekty będą lepsze.

Czytaj dalej

Medytacja: pielęgnacja od wewnątrz

To tylko myśli. A możesz nimi zdziałać tak wiele. Na temat medytacji krąży wiele mitów, ale warto poznać jej prawdziwe zalety.

Czytaj dalej

Słońce w pigułce

Zaczął się najgorszy okres dla organizmu, który potrzebuje słonecznego światła. Dni są krótsze i mamy mniej okazji na wystawienie się na działanie promieni słońca. A trudno przecenić ich rolę, bo ich brak, czy nawet niedobór, może wywołać wiele szkód.

Czytaj dalej

Skąd się nam wzięła ta nadwaga?

Dodatkowe kilogramy naszego ciała są dzisiaj tak oczywiste, że już prawie wydają się normalne. Ale przecież nie zawsze tak było. Przez większość historii ludzkości byliśmy szczupli. Co się stało?

Czytaj dalej

Kawa nie tylko z rana

Było o zaletach herbaty, to tym razem piszemy o kawie. Krąży o niej wiele mitów, najczęściej ją demonizujących. Na szczęście są to tylko mity. Warto natomiast znać jej zalety i umieć z nich korzystać.

Czytaj dalej

Leczenie myślą

Brzmi to jak science-fiction, ale tak naprawdę wpływ myśli na zdrowie znany jest od tysięcy lat. A współcześnie potwierdzany naukowymi metodami. Jeżeli ktoś się uśmiechnął czytając te słowa (być może nie dowierzając), to zrobił już pierwszy krok. Bo uśmiech także leczy.

Czytaj dalej