Na miliard składa się tysiąc milionów - czyli "Plotki o artystach"

Na gwiazdy showbiznesu patrzą miliony ludzi, więc wymaga się od nich, aby dawały dobry przykład. W stylu życia i moralnym prowadzeniu się przychodzi im to trudno, więc próbują nadrabiać kasą. Nie brakuje informacji, że ta czy inna gwiazdka wsparła jakąś akcję charytatywną albo inny szczytny cel.

Czytaj także: Największe oszustwo podatkowe w historii USA

Po wybuchu pandemii koronawirusa głośno było o wpłatach na zakup sprzętu medycznego albo nawet poszukiwanie szczepionki. Sumy były adekwatne do statusu gwiazdorskiego, więc niektórzy dawali nawet po kilkaset tysięcy dolarów, a rekordziści rzucali milionami.

Najbogatsza para w showbiznesie to niewątpliwie Kanye West i Kim Kardashian. West od dawna dopominał się, aby nazywać go miliarderem, choć do dziewięciu zer mu jeszcze brakowało.

Kim Kardashian i Kanye West - czyli bogatym zawsze rośnie.


Wreszcie w kwietniu bieżącego roku jego aktywa przekroczyły wartość miliarda i rapper mógł się zacząć chełpić statusem dolarowego miliardera. Ma już nawet pewien zapas, bo fachowcy oceniają jego fortunę na 1,3 mld.

Czytaj także: Uwierzyli w swój film - Plotki o artystach

Jego żona też biedna nie jest. Ma swoje biznesy i w czerwcu Kanye West oświadczył, że i ona dochrapała się na nich miliarda. Nie jest to potwierdzone, bo przed rokiem jej majątek oceniano jeszcze na 370 mln dolarów. Ale na waciki na pewno jej wystarcza.

Tak więc w okresie, gdy wiele biznesów padło, państwo West pozyskali status miliarderów. Ale gdy o innych gwiazdach pisano w kontekście przekazywanych datków na walkę z koronawirusem, słynne małżeństwo trafiło na czołówki serwisów informacyjnych z innych powodów. Chociaż też związanych z przepływem pieniędzy.

Bogatym wszystko idzie w górę, nawet drzwi od samochodu.


Otóż okazało się, że firma Kanye Westa, m.in. na której dorobił się swojego miliarda, skorzystała z... pomocy państwa. Yeezy LLC to firma sprzedająca miękkie obuwie, dostarczane przez Addidasa.

W pandemii złożyła podanie do Small Business Administration o przyznanie bezzwrotnej pożyczki w ramach programu Paycheck Protection Program. Został on stworzony w ramach ustawy stymulacyjnej CARES i skierowany do małych biznesów, tzn. zatrudniających do 500 pracowników.

Udało się. Firma Kanye Westa otrzymała pomoc, która w ujawnionych dokumentach znalazła się w kategorii od 2 mln do 5 mln dolarów. To się nazywają dobrze wydane przez państwo pieniądze. Po co inwestować w firmy, które cienko przędą? Nie lepiej w Yeezy?

Dzięki wizerunkowemu wsparciu Westa, firma zarobiła w ubiegłym roku półtora miliarda dolarów. Takim to nie szkoda dorzucić jeszcze kilka milionów.

Czytaj także: Borat powraca na wybory - Plotki o artystach

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!