Wyspa tajemnic

W połowie lat 50. na wyspie, na której działa szpital psychiatryczny dla przestępców, znika jedna z pacjentek. Jest skazana na pobyt w szpitalu, bo utopiła trójkę swoich dzieci. Jedyną rzeczą, którą pozostawiła, jest wyryty napis na ścianie: "Prawo 4; kto ma 67 lat?"

Do wyspy przypływa łódź z parą mężczyzn, którzy zaczną prowadzić dochodzenie. Są nimi Edward "Teddy" Daniels i Chuck Aule. Rozpoczyna się sztorm. Przez parę dni nie można łączyć się z lądem. Obydwoje widzą, że obsługa szpitala zachowuje się dziwnie. Jeden z psychiatrów zniknął z wyspy w podobnym czasie jak kobieta. W czasie przesłuchań, jeden z pacjentów pozostawia notatkę "UCIEKAJ" w notesie Edwarda. Tymczasem Teddy zaczyna mieć silne bóle głowy, wracają do niego wspomnienia scen, które pamięta, jak wyzwalał z innymi żołnierzami obóz w Dachau...

W ścieżce dźwiękowej wykorzystano między innymi muzykę Krzysztofa Pendereckiego. Reżyseria: Martin Scorsese. Obsada: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Ben Kingsley, Michelle Williams, Emily Mortimer, Max von Sydow.

Czytaj także najnowsze Nowinki kulturalne.

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!