Ryba warta miliony

W Ocean City, w stanie Maryland, odbyły się największe na świecie doroczne zawody wędkarzy. Zorganizowane zostały już po raz 49., a wzięło w nich udział 408 łodzi. Zawody mają nazwę White Marlin Open i główną kategorią, w której nagroda jest największa, jest połów właśnie ryby o nazwie white marlin, czyli po polsku makaira biała albo potocznie biały marlin.

Tegoroczny połów był dosyć słaby, bo łącznie złapano tylko 151 ryb. Średnio w zawodach tych wędkarze łapią około 800 sztuk, które niemal zawsze są po zważeniu wypuszczane z powrotem do morza.

Zawody trwały pięć dni, ale w głównej kategorii rozstrzygnięte zostały niemal w ostatniej chwili. Po czterech dniach największą zdobyczą mógł pochwalić się Keeley Megarity z Houston w Teksasie. Jego biały marlin ważył 71,5 funta.

Ostatniego dnia, o godzinie 6:20 wieczorem, jeszcze większą rybę tego gatunku złapał Jeremy Duffie z Bethesda, miasta w Maryland. Złowiony przez niego biały marlin ważył 77,5 funta. Z łącznej puli nagród zawodów White Marlin Open, która wynosiła 8,6 mln dolarów, otrzymał aż 4.536.926 dolarów.

Jeremy Duffie (pierwszy przy rybie po prawej) złowił niezłą rybę i jeszcze lepszą nagrodę.


To rekord świata w kategorii nagrody pieniężnej za złapanie jednej ryby. Pokonany w ostatniej chwili Keeley Megarity musiał się zadowolić nagrodą za drugie miejsce w wysokości 197 tysięcy dolarów.

Zwycięzca Jeremy Duffie powiedział w wywiadzie, że zawody White Marlin Open to Super Bowl dla wędkarzy. A on wypływa na połowy od dziecka właśnie w Ocean City i całe życie marzył o wygranej w tutejszych zawodach.

Z pięciu kategorii zawodów, aż w trzech wygrali mieszkańcy stanu Maryland. Triumfowali w połowach marlina błękitnego (blue marlin), gdzie za złowienie 511-funtowej ryby nagrodą było 960 tysięcy dolarów, a także w kategorii połowu solandry (ang. wahoo) - za 71-funtową sztukę premia wynosiła 20 tysięcy dolarów.

Największego delfina, ważącego 59,5 funta, złowił mieszkaniec stanu Ohio. Otrzymał za to 24 tysiące dolarów. Natomiast przyjezdny z Pennsylwanii zdobył nagrodę w wysokości 940 tysięcy dolarów. Złowił bowiem największego tuńczyka, który ważył 247,5 funta.

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!