Przestępstwo pod kołdrą

Życie intymne staje się w dzisiejszych czasach coraz mniej intymne. Przejawia się to w różny sposób, poczynając od coraz bardziej skąpych strojów, zakładanych nie tylko na plażę, przez powszechnie dostępną pornografię i kończąc na coraz dalej sięgających regulacjach prawnych.

Regulacje prawne są często efektem ujawniania zjawisk uznawanych za niekorzystne lub nawet patologiczne. Trzy tygodnie temu pisaliśmy o nowych przepisach dotyczących małżeństw osób w bardzo młodym wieku, mających nawet 14-15 lat.

Niektóre stany zaostrzają te przepisy zauważając, że nastoletnie dziewczęta poślubiają niekiedy mężczyzn o kilkadziesiąt lat starszych. Krytycy legalności takich małżeństw uważają, że powodują one legalizację pedofilii.

Przepis dotyczący spraw najbardziej intymnych wprowadza obecnie Kalifornia. Przegłosował go stanowy kongres i czeka już tylko na podpis gubernatora. Dotyczy... zakładania i zdejmowania prezerwatywy podczas stosunku seksualnego.

Nowe prawo opisuje zdjęcie prezerwatywy w czasie stosunku, bez zgody obojga partnerów, jako czynność nielegalną. Jeżeli stosunek odbywał się przy użyciu prezerwatywy, to nie może być kontynuowany po jej zdjęciu, o ile oboje partnerów nie wyrazi na to zgody. Nie wystarczy brak sprzeciwu, oboje muszą stwierdzić, że się na to zgadzają.

Problem zdejmowania prezerwatywy pojawił się w debacie polityków po filmie wyświetlanym przez HBO. W jedny z odcinków serialu "I May Destroy You", bohaterka odkrywa, że jej partner w czasie stosunku zdjął prezerwatywę. Gdy miała pretensje, że partner jej o tym nie powiedział, mężczyzna tłumaczył, że był przekonany, iż kobieta poczuje różnicę.

Poruszona problemem kongresmanka Cristina Garcia, od 2017 roku walczyła, aby takie zachowanie uczynić przestępstwem. Formalnie jest ono określane słowem stealthing, które oznacza działanie ukradkiem, podstępne. Co ciekawe, słowo to tłumaczy się także jako zakradanie się.

Po podpisaniu nowej ustawy przez gubernatora, osoba, która zdjęła podczas stosunku prezerwatywę i nie usłyszała na to wyraÎnej zgody, może stanąć przed sądem. Stealthing ma być klasyfikowany jako forma napaści seksualnej (sexual battery), co jest poważnym przestępstwem.

Udowodnienie tego przestępstwa nie będzie zapewne łatwe, gdyż ludzie kochają się zwykle bez świadków. Być może jako dowód będą przedstawiane nagrania, bo te zdarzają się już częściej niż świadkowie.

Takie nagranie będzie jednak musiało być bardzo szczegółowe. I na pewno zostanie poddane dokładnej analizie przez sędziów przysięgłych.

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!