Najwięksi hazardziści są w New Jersey

Pandemia koronawirusa przerwała wiele rozgrywek sportowych, które zostały wznowione dopiero po kilkumiesięcznej przerwie. Za meczami tęsknili nie tylko kibice, których interesuje rywalizacja w czysto sportowym sensie. Czekali na to także hazardziści, którzy obstawiają wyniki poszczególnych meczów.

Z największym utęsknieniem czekali chyba mieszkańcy New Jersey, bo ustanowili nowy rekord.

Czytaj także: Sprawa o miliard dolarów

Rekord dotyczy ubiegłego miesiąca, z którego dane zostały właśnie podliczone. W sierpniu trwały już rozgrywki trzech głównych lig: ligi hokeja NHL, koszykówki NBA oraz baseballa MLB (liga futbolu amerykańskiego NFL ruszyła dopiero we wrześniu). Hazardziści z New Jersey postawili w zakładach dotyczących wszystkich sportowych rozgrywek ponad dwie trzecie miliarda dolarów. Kwota 668 milionów dolarów jest najwyższą w historii sumą zakładów dokonanych w ciągu jednego miesiąca w jednym stanie.

Poprzedni rekord ustanowiony został niedawno, bo w listopadzie 2019 roku. Suma zakładów dokonanych wtedy w Newadzie wynosiła 614 milionów dolarów. Nowy rekord jest aż o 9% wyższy.

Czytaj także: Miasteczko marzeń firmy Google

Trzeba ponadto pamiętać, że w Newadzie znajduje się stolica hazardu Las Vegas. W New Jersey najwyższa suma zakładów wynosiła 562 miliony. Nowy rekord stanowy jest więc wyższy aż o 19%.

Oczywiście hazard w New Jersey nie kończy się na zakładach dotyczących sportowych rozgrywek. Są tu także dwa tory wyścigów konnych, a w Atlantic City jest wiele kasyn. Hazard w tych przybytkach także odżył, choć przy ograniczeniach liczby grających do 25% dopuszczalnej liczby gości.

Czytaj także: Leo Messi za półtora miliarda zagra w Nowym Jorku?

Kasyna i tory wyścigów konnych w sierpniu zebrały łącznie 326,3 mln dolarów. To tylko o 7,5% mniej niż w sierpniu 2019 roku, gdy żadnych ograniczeń nie było.

Do tego należy doliczyć jeszcze 87,7 mln dolarów pozyskanych w hazardzie przez internet, co jest kwotą ponad dwukrotnie większą niż przed rokiem.

Podane kwoty to suma poczynionych zakładów, wykupionych żetonów do gry czy pieniędzy wrzuconych do automatów. A kto wygrał i ile? Jak zawsze, wygrywa organizujący hazard. Kasyna i tory wyścigów konnych zanotowały w sierpniu dochód na czysto w wysokości 39,5 mln dolarów.

Czytaj także: Nosić maseczki czy nie?

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!