Drodzy Czytelnicy!

Gazeta "abecadło" jest wydawana od 1993 roku. Pierwszy numer został wydany, gdy prezydentem był jeszcze George Bush senior. Od tego czasu, gazeta regularnie pojawiała się w polskich sklepach.

Przez prawie trzy dekady opisywaliśmy wydarzenia w USA i w Polsce. Publikowaliśmy bezpłatne ogłoszenia prywatne dla Polonii, reklamowaliśmy biznesy świadczące jej usługi. Organizowaliśmy różne imprezy, jak Wybory Miss "abecadła", Turniej Tenisowy "abecadła" czy Polonijne Parady Samochodowe.

Aż przyszedł rok 2020. Wybuch pandemii Covid-19, a raczej ogłoszony w związku z tym tzw. lockdown zmusił nas do zawieszenia wydawania gazety. Natychmiast przenieśliśmy się do internetu, gdzie znalazło nas wielu dotychczasowych Czytelników, ale także zupełnie nowi ludzie.

Wiemy to, bo nasza strona abecadlo.com zanotowała wejścia z 45 stanów USA, a przecież dystrybucja gazety obejmowała tylko New Jersey, Nowy Jork i Pennsylwanię. Internauci wchodzili na naszą stronę z prawie 1200 amerykańskich miast. Oczywiście najczęściej z New Jersey (308 miast) i Nowego Jorku (188 miast). Ale także z Florydy (101), Pennsylwanii (85), Illinois (75), Kalifornii (60), Connecticut (47).

W naszym ostatnim wydaniu papierowym informowaliśmy, że przechodzimy na internet.


Czytają nas też rodacy w kraju. Z Polski zanotowaliśmy wejścia z 315 miast we wszystkich województwach. A także w innych krajach. W Europie odwiedzano naszą stronę we wszystkich oprócz tylko 6 państw. A na całym świecie wchodzono na abecadlo.com z 78 krajów i 1905 miast.

Z niektórych egzotycznych miejsc - jak Ghana, Wietnam czy Grenlandia - były to tylko pojedyncze wejścia. Ale w Australii, Argentynie czy nawet w Tajlandii wejścia się powtarzały. Przez ponad rok funkcjonowania strony doczekaliśmy się aż półtora miliona kliknięć.

Czas jednak na powrót gazety w edycji papierowej. Pojawi się w sklepach New Jersey już w najbliższy piątek, 30 lipca. "abecadło" będzie na początku miało nieco skromniejszą formę, ale znajdziecie Państwo w niej znane rubryki i oczywiście dział Ogłoszenia.

Strona internetowa będzie naturalnie działać nadal, ale w okresie przejściowym prosimy o wyrozumiałość. Przez jakiś czas będziemy ją nieco zmieniać, aby zadowolić zarówno internautów, jak i osoby kupujące wydanie papierowe. Zapraszamy do korzystania z obydwu form.

Czekamy także na wszelkie uwagi, które można zostawić w formie komentarza pod tym tekstem, wysłać emailem na adres abecadlo@cs.com lub zgłosić telefonicznie pod redakcyjnym numerem (973) 777-4448.

Ogłoszenia prywatne przyjmujemy jak zawsze pod numerem (973) 777-4444 oraz emailem na adres abecadlo@cs.com.

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!