Czy prezydent powinien wysyłać do miast agentów federalnych? - opinie Polonii

Tekst, który wzbudził dyskusję to "Uzbrojeni agenci federalni kontra władze stanowe". Opisuje wysłanie przez prezydenta Donalda Trumpa agentów do Portland w stanie Oregon i jego zapowiedź podobnych kroków wobec innych miast. Władze stanowe zaprotestowały, a nawet zagroziły procesami sądowymi.

Oto komentarze, które pojawiły się pod artykułem (pisownia oryginalna):


Ala z Kearny

To się nigdy nie skończy. Rasizm i polityka to najgorsze połączenie.


Andrzej z Passaic

Trump dobrze robi. Jak nie można inaczej, to trzeba pałą.


Krzysztof z Rahway do Andrzej z Passaic

Ale to nie o to chodzi, że mają nie używać siły. Nikt nie kwestionuje tego, że tych co demolują sklepy trzeba ściągać z ulicy. Tylko że od tego jest policja, a nie jacyś tajniacy. W dodatku stany mają swoją niezależność i bez ich zgody nikt nie może wysyłać im wojska na ulice.


Artur do Krzysztof z Rahway

Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Lepiej nadal idź w pole , zbieraj buraki i będziesz happy. W takiej chwili moze wyslac wojsko, specjalne oddzialy aby chronić ludność. Nazywa się to "The Insurrection Act". (gubernatorzy tych stanow w tym przypadku demokraci mogą mu skoczyć)
W tych miastach gdzie rządzą Demokraci (przeciwnicy Trumpa) wlasnie tak sie na ulicach dzieje. Demokraci maja to daleko w d....tylko bo chodzi o politykę. Wybory już niedlugo.
"Jeśli miasto lub stan odmówią podjęcia działań niezbędnych do obrony życia i majątku ich mieszkańców, wówczas wyślę wojsko Stanów Zjednoczonych i szybko rozwiążę za nich problem" - powiedział Trump


Ala z Kearny do Artur

jeżeli ktoś tu robi politykę to tylko Trump! Przecież on wprost mówi że wysyła agentów tam, gdzie rządzą demokraci. Przecież to nie demokraci wysyłają agentów to jak oni robią z tego politykę? Demonstracje są w najróżniejszych miastach Ameryki ale tych, gdzie rządzą republikanie to Trump już nie widzi. Ma słabe poparcie przed wyborami to teraz będzie udawał szeryfa. Ja tam za demokratami nie jestem, ale nie opowiadaj głupot że jak Trump wysyła im agentów to to jest PRZEZ NICH robienie polityki!!!


Artur do Ala z Kearny

Rzeczywiście tam gdzie republikanie rzadza przestępczość jest bardzo wysoka. Kobieto może znasz się na pierogach ale z polityki 0
20 najpopularniejszych amerykańskich miast przestępczych i jaka partia je prowadzą:
1. Detroit
Violent crime rate (per 1,000 residents): 20.0 Mayor:  Michael Edward Duggan, Democrat
2. Memphis, Tennessee
Violent crime rate (per 1,000 residents): 19.5 Mayor: Jim Strickland, Democrat
3. Birmingham, Alabama Violent crime rate (per 1,000 residents): 19.3
Mayor: Randall Woodfin, Democrat
4. Baltimore Violent crime rate  (per 1,000 residents): 18.5 Mayor: Jack Young, Democrat
5. Flint, Michigan
Violent crime rate (per 1,000 residents): 18.3
Mayor:  Karen Weaver, Democrat
6. St. Louis 
Violent crime rate (per 1,000 residents): 18.2 Mayor: Lyda Krewson, Democrat
7. Danville, Illinois
Violent crime rate (per 1,000 residents): 18.0 Mayor: Ricky Williams Jr. (nonpartisan election)
8. Saginaw, Michigan
Violent crime rate (per 1,000 residents): 16.7
Mayor: Floyd Kloc (nonpartisan election)
9. Wilmington, Delaware 
Violent crime rate (per 1,000 residents): 16.3
Mayor: Mike Purzycki, Democrat
10. Camden, New Jersey
Violent crime rate (per 1,000 residents): 16.2
Mayor: Francisco Moran, Democrat
11. Pine Bluff, Arknansas
Violent crime rate (per 1,000 residents): 16.0
Mayor: Shirley Washington, Democrat
12. Kansas City, Missouri
Violent crime rate (per 1,000 residents): 15.9
Mayor: Quinton Lucas, Democrat
13. San Bernardino, California Violent crime rate (per 1,000 residents): 15.3
Mayor: John Valdiva, Democrat
14. Alexandria, Louisiana 
Violent crime rate (per 1,000 residents): 14.6
Mayor: Jacques Roy, Democrat
15. Little Rock, Arkansas 
Violent crime rate (per 1,000 residents): 14.6 Mayor: Frank Scott Jr., Democrat
16. Cleveland
Violent crime rate (per 1,000 residents): 14.5
Mayor: Frank Jackson, Democrat
17. Milwaukee 
Violent crime rate (per 1,000 residents) 16.0 Mayor: Tom Barrett, Democrat
18. Stockton, California 
Violent crime rate (per 1,000 residents): 14.2
Mayor: Michael Tubbs, Democrat
19. Monroe, Louisiana
Violent crime rate (per 1,000 residents): 14.1
Mayor: James Earl Mayo, Democrat
20. Chester, Pennsylvania
Violent crime rate (per 1,000
residents): 14.0
Mayor: Thaddeus Kirkland, Democrat

Dlatego Trump wysyła federalne oddziały właśnie do miast gdzie rządzą demokraci.

Sprawdzający fakty do Artur

Ta twoja lista jest spreparowana przez Trumpa i niestety nie jest prawdziwa. Sprawdź sobie raporty FBI i tam Detroit jest np. na trzecim miejscu. A na piątym jest Springfield, Misouri, rządzone przez republikanina. Ślepo wierzysz w propagandę.

Tu masz link do danych FBI:
https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/2019/preliminary-report/tables/table-4/table-4.xls/view
To są dane z pierwszego półrocza 2019, nowszych nie ma. I sprawdź sobie np. Detroit: Liczba mieszkańców 671 tys., liczba "violent crimes" 5956 - przez pół roku, więc rocznie wychodzi 17,7 na 1000 mieszkańców, a nie 20, jak podałeś.

Prawdą jest natomiast, że zdecydowana większość miast na liście o wysokiej przestępczości rządzone jest przez demokratów. Tylko że demokraci w ogóle rządzą w wysoce zurbanizowanych rejonach (może dlatego, że jest tam dużo mniejszości rasowych i młodych ludzi, którzy częściej są liberałami). CitiLab podaje, że na 82 dystrykty wyborcze całkowicie zurbanizowane, demokraci wygrali ostatno w 81. Więc fakt, w miastach o wysokiej przestępczości rządzą demokraci. Ale w tych o niskiej przestępczości też.


Artur do Sprawdzający fakty

Moze Twoja lista jest spreparowana przez FBI? 17.7 A 20.? Co zmienia te 2.3 ?
Fakt pozostał bez zmiany tam gdzie demokraci rządzą tam jest większa przestepczosc I dlatego tam wlasnie dzieje sie to co sie dzieje a wladze tech stanow, miast mają to gdzieś kosztem ludzi którzy niewinnie tracą zycie. Demokraci zrobia wszystko aby wygrac. Po trupach do celu. Tyle w temacie.
Nie jestem za demokratami ani za republikanami. A ślepy to jesteś Ty i masz klapy na oczach jak koń który nie widzi co się dzieje obecnie w miastach gdzie rządzą demokraci

Krzysztof z Rahway do Artur

Drogi geniuszu, który nigdy buraków nie zbierał, ale za to ma zielone pojęcie... Doczytaj artykuł do końca (on ma jeszcze drugą część, chyba nie zauważyłeś). Tam jest napisane o tym Insurrection Act. I dowiesz się, że ten akt pozwala "na użycie wojska, w razie zagrożenia wewnętrzną rebelią". Jak na razie żaden stan nie odmówił podporządkowania się prawu (z drugiej części dowiesz się, że dwa razy był już taki przypadek). Więc Trump nie ma prawa do użycia wojska i właśnie o to jest cała afera. Następnym razem, zanim się odezwiesz, doczytaj do końca. Powodzenia.


Artur do Krzysztof z Rahway

Nie osmieszaj sie. Nic nie kumasz. Kiedy mozna uzyc Insurrection Act ?
Odpowiedz dla nie kumatych:
Ilekroć Prezydent uzna, że ​​bezprawne przeszkody, kombinacje lub zgromadzenia lub bunt przeciwko władzy Stanów Zjednoczonych uniemożliwiają egzekwowanie prawa Stanów Zjednoczonych w jakimkolwiek stanie w drodze zwykłego postępowania sądowego, może wezwać federalną służba policji dowolnego państwa i wykorzystac siły zbrojne, jakie uważa za konieczne do egzekwowania tych praw lub stłumienia buntu.
Czyli w/g ciebie w Portland (juz prawie 2 miesiace wszystko jest ok) , Chicago, New York itd tak samo jest ok ? Czyli niech Anarchiści nadal palą niszczą wszystko.....jak Ci spała dom to może wówczas dopiero zmienisz zdanie. Bez odbioru


Krzysztof z Rahway do Artur

Ewidentnie wkurzyłeś się, że ktoś cię przyłapał na tym, że nie doczytałeś. Zamiast z honorem zamilczeć brniesz dalej. I sam potwierdziłeś, że prezydent nie może się powołać na Insurrection Act, bo żaden stan nie zbuntował się. Ale jak widzę, co nawypisywałeś wyżej, to rozumiem, że jesteś fanatykiem Trumpa i nic cię nie przekona. Ja już nie będę próbował.


Artur do Krzysztof z Rahway

Czy Ty naprawde nie umiesz czytac? A jak już przeczytasz do rozumiesz co przeczytales?
W ktory miejscu napisalem ze Trump nie moze powolac sie na Insurrection Act? I gdzie napisalem ze żaden stan sie nie zbuntował? Trump żadnego wojska nie wysłał tylko Federal agents a wczesniej do pomocy National Guard. Przestań palić bo to co palisz nieźle w dekiel kopie


Tomek ze Sparty do Andrzej z Passaic

Pałą to trzeba Trumpa walnąć

Komentarze pod drugą częścią artykułu:


Raf

Jesli nie wiadomo kto rzadzi to znaczy, ze rzadzi wszystko co rewolucyjne. A jesli tak to znaczy, ze mamy do czynienia z przejmowaniem "nas"naszych dusz przez te sily. A co to znaczy?, to jedynie nie skazone poprawnoscia polityczna i tym uregulowany jednokierunkowo mysleniem -jednostki moga wiedziec. Niestety tylko jednostki.


Agnieszka ze Stamford CT

To jest śmieszne że władze stanów procesują się z władzami USA. Kto tu w końcu rządzi?

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!