Potrzebna pomoc dla lokatorów i posiadaczy domu. Część 1/3 - Lokatorzy

Miliony Amerykanów wciąż czekają na pomoc rządu w płaceniu czynszów i spłacania pożyczek na zakup nieruchomości. Pakiet określany jako stymulacyjny przewiduje wypłatę po 1200 dolarów dla każdego podatnika, ale to wystarczy zaledwie na miesiąc lub dwa płacenia czynszu.

Taka sama kwota została przyznana wszystkim Amerykanom, bez względu na miejsce zamieszkania. Tymczasem życie w niektórych stanach jest droższe, w innych tańsze. A w okolicach metropolii nowojorskiej należy do najdroższych w kraju.

Średni czynsz za mieszkanie w całych Stanach Zjednoczonych wynosił w 2018 roku 1023 dolary, jak podaje amerykański urząd statystyczny Census Bureau. Ale tutaj czynsze są o kilkadziesiąt procent wyższe.

Zresztą obliczona średnia dotyczy okresu już sprzed dwóch lat. A od tego czasu czynsze szły ostro w górę i dzisiejsza średnia może być o nawet ponad 100 dolarów wyższa.

Wobec masowych zwolnień z pracy, władze federalne oraz lokalne ogłosiły 60-dniowe moratorium, które zabezpiecza lokatorów przed wyrzuceniem na bruk. To dobra wiadomość dla tych, którzy mają problem z zapłaceniem czynszu, ale odsuwa tylko kłopoty na później. Moratorium, nawet jeżeli zostanie przedłużone, kiedyś się skończy i właściciele mieszkań zażądają uzupełnienia zaległych czynszów.

Zapewne będą w tym bardzo stanowczy i nie zawahają się przed pójściem do sądu, tym bardziej, że uzbiera się zapewne spora suma długu. W dodatku oni sami mają poważne problemy z płaceniem własnych rachunków i zapewne też będą mieli zaległości.

Czytaj dalej:

Potrzebna pomoc dla lokatorów i posiadaczy domu. Część 2/3 - Posiadacze domu

Czynsze w okolicach metropolii nowojorskiej są znacznie wyższe niż w innych częściach USA.

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!