Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?

Polecamy przeczytanie najpierw pierwszej części poniższego artykułu, którą opublikowaliśmy wcześniej, pt. "Nietypowe aresztowania w pandemii".


W artykule pt. "Nietypowe aresztowania w pandemii" opisaliśmy niezwykłe przypadki aresztowań, które dokonywane są w czasie pandemii. Podaliśmy też przykład, gdy z aresztowaniem dużej grupy złodziei był problem. Niezwykłą sytuację pandemii postanowił wykorzystać także Dijon Landrum. 24-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję Los Angeles County w mieście Glendora, gdy próbował ukraść samochód. Policja go aresztowała, ale po wypełnieniu wszystkich formalności z tym związanych, natychmiast go wypuściła.

W Kaliforni wprowadzono bowiem na czas epidemii zerową kaucję za zwolnienie z aresztu. Chodzi o to, aby liczba osób w więzieniach była jak najniższa. Przepełnienie w celach grozi dużą liczbą zakażeń. Osoby zatrzymane za większość wykroczeń, a nawet lekkie przestępstwa, wychodzą więc na wolność bez konieczności wpłacania kaucji.

Skorzystał z tego Dijon Landrum, który jednak zaledwie godzinę po zwolnieniu z aresztu, został ponownie zatrzymany przez policję. Tym razem oskarżony został o kradzież różnych przedmiotów sprzed szeregu domów. Policja odzyskała skradzione mienie i po wypełnieniu raz jeszcze wszystkich formalności, mężczyznę ponownie zwolniła.

Do trzech razy sztuka, więc zachęcony bezkarnością 24-latek spróbował szczęścia jeszcze raz. Jeszcze tego samego dnia upatrzył sobie kolejny samochód. Tym razem udało mu się nim nawet odjechać. Ale został namierzony przez policję i po pościgu prowadzonym przez California Highway Patrol został aresztowany trzeci raz tego samego dnia.

Prawo w ciągu tego dnia się nie zmieniło, więc Dijon Landrum ponownie został z aresztu zwolniony. Pozostaje mieć nadzieję, że ktoś mu wreszcie uświadomi, że za wszystkie swoje przestępstwa stanie w końcu przed sądem, choć na razie jest wypuszczany na wolność. Przepis o zerowej kaucji może obowiązywać jeszcze przez wiele dni, a 24-latek pokazał, że każdego dnia może być aresztowany nawet trzy razy.

Czytaj także: Corona party!

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!