1200 dolarów już na koncie Amerykanów

Departament Skarbu poinformował, że już 120 milionów Amerykanów otrzymało pieniądze w ramach pakietu stymulacyjnego. Administracja podkreśla, że przekazanie funduszy tak ogromnej liczbie ludzi nastąpiło w niezwykle krótkim czasie. Od czasu rozpoczęcia procesu minęło mniej niż trzy tygodnie. Natomiast pakiet stymulacyjny o nazwie Coronavirus Aid, Relief, and Economic Security Act (CARES) został podpisany przez prezydenta Donalda Trumpa niewiele ponad miesiąc temu, 27 marca.

Zdecydowana większość przekazanych pieniędzy została wysłana elektronicznie, wprost na konta bankowe podatników. Wysyłanie papierowych czeków dopiero się rozpoczęło i potrwa jeszcze do połowy września. Do pomocy kwalifikuje się bowiem 175 milionów Amerykanów. O regułach, kto ma otrzymać pieniądze, pisaliśmy w artykule "Kto dostanie 1200 dolarów?".

Papierowe czeki wysyłane będą w tempie około 5 milionów sztuk tygodniowo. Ocenia się, że łączna kwota przesłanych Amerykanom pieniędzy wyniesie 250 miliardów dolarów. Organizacja The Tax Foundation szacuje, że dotrą one do około 140 milionów gospodarstw domowych. Według jej analizy, pomoc otrzyma 93,6% amerykańskich podatników.

120 milionów Amerykanów otrzymało pieniądze w niespełna trzy tygodnie.

Maksymalna kwota, którą można otrzymać (zależna od zarobków) to 1200 dolarów. Ale przysługuje też po 500 dolarów na każde dziecko do 17 roku życia. Departament Skarbu podał, że średnia wypłata w ramach ustawy CARES,  wynosi jak do tej pory 1792 dolary.

Na stronie internetowej IRS można sprawdzić, na jakim etapie są przesyłane nam pieniędze. Piszemy o tym w artykule "Sprawdź, czy IRS wysłał ci już 1200 dolarów".

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!