Nowy pakiet stymulacyjny na 1,9 bln dolarów

Po 1400 dolarów dla podatników i osób na ich utrzymaniu, przedłużenie zasiłku dla bezrobotnych i 400 dolarów dopłaty tygodniowo, a nawet pomoc dla płacących czynsz za mieszkanie lub spłacających kredyt na dom. To wszystko znalazło się w ustawie przyjętej przez Izbę Reprezentantów. Ale Senat może ustawę zmienić.

Czytaj dalej

Szczepionki działają i chronią przed rozprzestrzenianiem wirusa

Po dwóch miesiącach szczepień na Covid-19 i milionach podanych dawek jest już dużo danych na temat działania szczepionek. I są one bardzo optymistyczne.

Czytaj dalej

Ograniczanie głosowania przez pocztę i inne zmiany w systemie wyborczym

Od systemu wyborczego w dużym stopniu zależy wynik wyborów. W ostatnich wyborach widać było to wyjątkowo dobitnie. Dlatego republikanie i demokraci walczą teraz o duże zmiany w systemie wyborczym lub o ich zablokowanie.

Czytaj dalej

Marihuana w New Jersey legalna. Nowy Jork też przyjedzie zażywać.

Dokonało się. Marihuany w sklepach w New Jersey jeszcze nie ma, ale potrzebne do tego prawo zostało już ustanowione. Jego zwolennicy przekonywali, że wymagała go społeczna sprawiedliwość. A gubernator zapewnia, że teraz będzie zdrowiej, a na ulicach bezpieczniej.

Czytaj dalej

Mróz i brak prądu, a politycy walczą ze sobą

Miliony Amerykanów walczą z mrozem, śniegiem i brakiem prądu. A politycy spierają się o ekologię. Ale tym razem nie chodzi o zarzut, że człowiek rozregulował klimat. Wręcz przeciwnie, słychać głosy, że to ekologia jest winna przerwom w dostawach prądu.

Czytaj dalej

To nie szczepionka poprawia sytuację

Duży wzrost zakażeń, jaki nastąpił po okresie świątecznym, udało się zahamować. Ale naukowcy są zgodni, że to nie dzięki szczepionkom statystyki zaczęły się poprawiać.

Czytaj dalej

Taksówki bankrutują

Taksówkarzom nigdy nie było lekko. Za kółkiem siadali najczęściej imigranci, bo pracując po wiele godzin dziennie i rzadko biorąc dzień wolny mogli zarobić. Teraz nie mają takiej możliwości.

Czytaj dalej

Senat Trumpa nie skazał, ale demokraci atakują dalej

Zgodnie z powszechnymi przewidywaniami, Senat nie uznał prezydenta Donalda Trumpa winnym podburzania tłumu. Ale demokraci mają już nowy pomysł, jak zaatakować Trumpa. Chcą go pozbawić prawa do ponownego kandydowania w wyborach prezydenckich.

Czytaj dalej

Domy jeszcze droższe, a lokatorzy nie chcą płacić czynszu

Na rynku nieruchomości wciąż dzieją się ciekawe rzeczy, które dotyczą właściwie wszystkich. Zarówno tych, którzy chcą kupić dom, jak i tych, którzy go już mają. A także tych, którzy mieszkanie wynajmują.

Czytaj dalej

Jak Biden rozegra zmiany na Kubie?

Na Kubie ogłoszono zmiany. Dotyczą waluty i powstawania prywatnych biznesów. To nie jest rezygnacja z komunizmu, ale powstała wyjątkowa szansa, aby Stany Zjednoczone przekonały władze Kuby do jeszcze głębszych przemian.

Czytaj dalej

Hakerzy chcieli zatruć wodę w jednym z miast na Florydzie

Do nieszczęścia nie doszło, ale atak hakerów można z pewnością zaliczyć do działalności terrorystycznej. Sprawą zajęło się FBI oraz inne służby.

Czytaj dalej

Coraz więcej imigrantów przedziera się przez granicę USA z Meksykiem

Prezydent Joe Biden nie będzie budował muru na granicy z Meksykiem, jak robił to jego poprzednik. Ale problem z imigrantami pokonującymi tę granicę nielegalnie ma taki sam. A nawet większy, m.in. przez zapowiedź imigracyjnej amnestii.

Czytaj dalej

Czy Amerykanie chcą skazania Donalda Trumpa?

Donald Trump jest niewątpliwie postacią kontrowersyjną. Był pierwszym w historii prezydentem, wobec którego przeprowadzono impeachment dwukrotnie. Ale czy Amerykanie chcą, aby po impeachmencie nastąpiło skazanie Trumpa w Senacie?

Czytaj dalej

Reklama za miliony i za darmo

To jest trudny okres dla biznesu, ale reklama jest niezbędna. Dlatego na SuperBowl zebrano w końcu komplet niezwykle drogich reklam. Volvo też przygotowało się na wydatki, ale chce reklamować się... za darmo.

Czytaj dalej

Rekrutacja młodych Latynosów do pilnowania granicy

Łapanie imigrantów to niezbyt wdzięczna praca, przynajmniej w środowisku samych imigrantów. Tymczasem na granicy z Meksykiem z powodzeniem rekrutuje się do niej młodych Latynosów, którzy są jeszcze uczniami.

Czytaj dalej

Strona 1 z 18