Bezprecedensowy chaos zamiast prezydenckiej debaty - cz. 1/2

Takiej debaty jeszcze nie było. A właściwie - tej debaty w ogóle nie było. Donald Trump i Joe Biden wciąż sobie przerywali i często mówili jednocześnie. Ale kilka wypowiedzi zostanie zapamiętanych.

Czytaj dalej

Bezprecedensowy chaos zamiast prezydenckiej debaty - cz. 2/2

Teoretycznie, debata toczyła się na sześć tematów, wybranych przez moderatora dyskusji. Ale najszerzej komentowane wypowiedzi często wykraczały poza meritum.

Czytaj dalej

"The New York Times" ujawnia podatki Donalda Trumpa - cz. 1/2

Mocno skrywaną tajemnicę, jaką były dla Donalda Trumpa jego rozliczenia podatkowe, ujawnia gazeta, która nigdy go nie chwaliła. Zapewne więc nie jest przypadkiem, że robi to na miesiąc przed wyborami.

Czytaj dalej

"The New York Times" ujawnia podatki Donalda Trumpa - cz. 2/2

Obraz, jaki wyłania się z rozliczeń podatkowych prezydenta, z pewnością nie służy jego wizerunkowi. Rozliczenia nie podobają się urzędowi podatkowemu, ale nie spodobają się też zapewne wielu zwykłym ludziom.

Czytaj dalej

Bezrobocie szczególnie dotyka ludzi przed emeryturą

Wysokie bezrobocie w czasie epidemii objęło różne grupy ludzi. Ale najbardziej dotkliwe jest ono dla osób w wieku przedemerytalnym.

Czytaj dalej

Zima bez szczepionki na koronawirusa. 90% Amerykanów zagrożonych.

Komisja w Senacie USA nie usłyszała dobrych wiadomości w sprawie epidemii koronawirusa. Szef CDC twierdzi, że większość społeczeństwa jest wciąż zagrożona, a szczepionki w czasie zimy nie dostaną.

Czytaj dalej

Nawałnica narkotyków z Kanady

Przemyt narkotyków do USA kojarzy się zwykle z krajami Ameryki Łacińskiej i granicą z Meksykiem. Tymczasem ogromny wzrost wykrywanych przez służby graniczne narkotyków nastąpił na granicy z północnym sąsiadem Stanów Zjednoczonych.

Czytaj dalej

Najwięksi hazardziści są w New Jersey

Ze względu na epidemię, przerwano rozgrywki sportowe, odwołano wyścigi konne, zamknięte były kasyna. Hazardziści mieli przymusową przerwę, ale teraz to nadrabiają. Chodzi o ogromne pieniądze.

Czytaj dalej

Kto chce chodzić do szkoły?

Zwykle uczniowie wymigują się od chodzenia do szkoły. A nauczyciele czekają na nich w klasie i grożą karami za nieobecność. W czasie epidemii koronawirusa wszystko jest odwrotnie.

Czytaj dalej

Miasteczko marzeń firmy Google

Google to nie tylko przeglądarka internetowa. To nie tylko firma, która tworzy innowacyjne programy i usługi. W niezwykły sposób chce także dbać o swoich pracowników.

Czytaj dalej

Trzęsienie ziemi w New Jersey, a polityczne w Waszyngtonie

Trzęsienie ziemi przychodzi niespodziewanie i może narobić wiele szkód. Ale może też - jak to się mówi - rozejść się po kościach.

Czytaj dalej

Sprawa o miliard dolarów

Pozwom sądowym dotyczącym sieci McDonald's wydaje się nie być końca. Nie ma też chyba żadnych granic dla żądanych sum w ramach odszkodowania.

Czytaj dalej

Kto policzy głosy na prezydenta?

Stany Zjednoczone przygotowują się do wyborów prezydenckich. Ale przez epidemię koronawirusa przygotowania idą słabo. Brakuje chętnych do liczenia głosów.

Czytaj dalej

Ucieczka z Nowego Jorku

Po wybuchu epidemii w USA, Nowy Jork był najgorszym miejscem w kraju. Jego mieszkańcy uciekali przed zarazą, ale także przed wysokimi kosztami życia.

Czytaj dalej

Leo Messi za półtora miliarda zagra w Nowym Jorku? - cz. 1/2

W tym roku wszystko jest niezwykłe. Przez pandemię koronawirusa. Niezwykły był też sezon w piłce nożnej. Z ostatniej chwili: o ostatecznej decyzji Leo Messiego piszemy na końcu artykułu (części 2).

Czytaj dalej

Strona 1 z 10