Sprawdź, kiedy zaleje twój dom - podajemy link

W papierowym wydaniu "abecadła" opisaliśmy ogólnokrajowe badanie, przeprowadzone przez organizację First Street Foundation. Efektem badania jest ocena zagrożenia powodziowego wszystkich domów i budynków w USA. Ale nie tylko dzisiaj, ale także przez następne 30 lat.

Wystarczy wejść na stronę https://floodfactor.com i wpisać adres domu, aby uzyskać prawdopodobieństwo zalania danej nieruchomości w ciągu trzech następnych dekad. Jeżeli prawdopodobieństwo jest minimalne, to przewidywania na przyszłość nie są podawane. Informacja o domach prywatnych jest dostępna za darmo.

Jeżeli po podaniu adresu otrzymamy wiadomość, że nie został on odnaleziony ("Sorry, unable to find...") to niekoniecznie musi to oznaczać błędnie wpisany adres. Czasem do nieruchomości przypisany jest numer sąsiedni albo nawet dwa czy trzy kolejne numery (szczególnie, gdy działka jest szeroka). Np. dom pod adresem pocztowym 122 Main St. może być zarejestrowany pod adresem 124 Main St. albo 122-124 Main St.

Możemy też otrzymać informację, że nieruchomość nie jest budynkiem mieszkalnym ("non-residential property"). Za informację o takim budynku trzeba zapłacić.

Oprócz szacunków ryzyka dotyczącego naszego domu, podawane jest też ryzyko dotyczące naszej okolicy. Okolica ta jest zdefiniowana na cztery sposoby: miasto, county, sąsiedztwo, kod pocztowy ZIP. W dodatku w każdym przypadku podawane jest ryzyko zalania pięciu różnych kategorii nieruchomości.

Zapraszamy do pozostawienia komentarza pod tym artykułem.

Możesz podzielić się tą treścią ze znajomymi!