Jedna moneta ma uratować Amerykę przed bankructwem?

Republikanie i demokraci wciąż spierają się o finanse państwa. Dochodzą do porozumienia tylko na krótki okres, aby unikać kolejnych problemów. Chwilowym kompromisem ratują się - a to przed zamknięciem rządu, a to przed bankructwem państwa. To nie jest stabilne kierowanie państwem.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1758

Numer 1758 gazety "abecadło" już w sklepach, a na stronie abecadlo.com przykładowe ogłoszenia z aktualnego numeru w zakładce NAJNOWSZE.

Czytaj dalej

Skargi na traktowanie Murzynów na amerykańskich farmach

Sprawa traktowania czarnoskórych pracowników farmy ma szczególną wymowę. Ale tym razem chodzi o to, że przybysze z Afryki zostali lepiej potraktowani niż rodowici Amerykanie.

Czytaj dalej

Niezaszczepieni wyrzucani na bruk

Nowojorskie szpitale wymagają od personelu zaszczepienia się na Covid-19. Robią to ze względów bezpieczeństwa. Ale zwalnianie pracowników, którzy odmówili poddania się nowym wymogom, powoduje braki w personelu. A to też wpływa na bezpieczeństwo.

Czytaj dalej

Kradną samochody jak nigdy

Wybuch pandemii Covid-19 spowodował, że wielu ludzi przestało pracować. To nie dotyczyło złodziei samochodów. Pracowali więcej niż zwykle.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1757

Numer 1757 gazety "abecadło" już w sklepach, a na stronie abecadlo.com przykładowe ogłoszenia z aktualnego numeru w zakładce NAJNOWSZE.

Czytaj dalej

Praca zdalna na dwa etaty jednocześnie

Każda nietypowa sytuacja tworzy okazję do robienia nietypowych rzeczy. Epidemia Covid-19 jest z pewnością nietypową sytuacją, toteż znaleźli się ludzie korzystający z okazji.

Czytaj dalej

Płać solidnie czynsz, dostaniesz kredyt na dom

Przy ocenie zdolności kredytowej wprowadzono jeszcze jeden element - solidność płacenia czynszu. Nie może on zaszkodzić osobie starającej się o pożyczkę, ale może jej pomóc.

Czytaj dalej

Lody antysemityzmu

Polityka jest wszędzie. W dzisiejszych czasach nawet sprzedawanie lodów może być politycznym problemem o światowym zasięgu.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1756

Numer 1756 gazety "abecadło" już w sklepach.

Czytaj dalej

Przestępstwo pod kołdrą

Życie intymne staje się w dzisiejszych czasach coraz mniej intymne. Coraz więcej jest w nim... przepisów prawa.

Czytaj dalej

Maseczki i pandemia zmieniły ludzi?

Do noszenia maseczek trudno się było wielu ludziom przyzwyczaić. Ale jest też duża grupa, która zamierza ich używać, nawet gdy pandemia Covid-19 się skończy. Wiele osób mówi też o zmianie swoich zwyczajów.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1755

Numer 1755 gazety "abecadło" już w sklepach.

Czytaj dalej

Nie chcą Trumpa, ani Bidena

Rywalizacja w kampanii wyborczej pomiędzy Donaldem Trumpem i Joe Bidenem była bardzo ostra. Wygląda na to, że obydwaj przegrali.

Czytaj dalej

"abecadło" nr 1754

Numer 1754 gazety "abecadło" już w sklepach.

Czytaj dalej

Strona 1 z 30